3.Dönem içinde olanları İstirahate çekeceğiz!

Siyaset 13 Kasım 2018 11:34
Videoyu Aç 3.Dönem içinde olanları İstirahate çekeceğiz!
A
a

Türkiye yerel seçimlere hazırlanırken Erdoğan'dan flaş bir açıklama geldi.Başkan Erdoğan, 3 dönem belediye başkanlığı yapan isimleri istirahate çekeceklerini söyledi...


Başkan Erdoğan, Fransa ziyareti dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtladı ve yerel seçim öncesi çok konuşulacak 'Ak Parti'deki 3 dönem kuralı'nın uygulanacağını bildirdi.

Erdoğan, dördüncü dönem isteyen belediye başkanlarının başka bir yerde il ya da ilçede başkan adayı olabileceğini duyurdu.

Yerel seçim öncesi AK Parti, 3 dönem görev yapan isimleri istirahate çekecek.

İSTİRAHATE ÇEKECEĞİZ

Başkan Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi: "Büyük şehirlerimiz üzerindeki çalışmalarımızın çok çok önemi var. Belli bir noktaya kadar geldik, devam edeceğimiz arkadaşlar var. Ama üç dönem mantığı diye bir anlayış var. Üç dönem belediye başkanlığı yapmış arkadaşlarımızı da büyük oranda istirahate çekeceğiz. Tamamına yakını için geçerli. Çünkü halk değişim istiyor. Üç dönem aynı yerde belediye başkanlığı yapmış arkadaşlara dördüncü dönem için aynı yeri düşünmüyoruz.

DÖRDÜNCÜ DÖNEM İSTEYEN...

Ha ne olabilir? Dördüncü dönem bir başka yerde bir başka il veya ilçede belediye başkanı adayı olabilir. Bu daha ziyade ilçeler bazında böyle olur."

Hangi belediyeler 3 dönem kuralına takılıyor?

Yerel seçim adaylığı için 3 dönem kuralına takılan 92 belediye başkanı var.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da 3 dönem kuralına takılıyor.

İstanbul'da Arnavutköy, Bahçelievler, Beyoğlu, Güngören, Kağıthane, Ümraniye, Şile, Zeytinburnu belediye başkanları da üç dönemdir bu görevi yapıyor.

Ankara'da ise Altındağ, Kahramankazan, Akyurt, Çamlıdere belediye başkanları aynı durumda. Toplam 63 ilçe, 27 belde başkanı üç dönem kuralına takılıyor.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat