aşgın

4-6 Yaş Grubuna Din Eğitimi Uygulaması

ÇORUM 26 Eylül 2018 17:43
Videoyu Aç 4-6 Yaş Grubuna Din Eğitimi Uygulaması
A
a

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından başlatılan "Okul Öncesi Din Eğitimi Projesi" kapsamında Çorum merkezde açılan 15 adet 4-6 Yaş Kuran Kursların da eğitim-öğretim sezonu başladı...


Çorum Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan ve Çorum İl Müftülüğüne teslim edilen 4-6 Yaş Mahalle Kuran Kursları, 24 Eylül 2018 tarihinden itibaren eğitim-öğretim hayatına başlamış oldu.

Çorum İl Müftülüğünden yapılan açıklamada, kurs başvurularının yoğun bir şekilde gerçekleştiği ve mümkün olduğunca vatandaşların taleplerinin karşılandığı belirtildi. 

4-6 yaş arası temel din eğitiminin verildiği kuran kurslarının bir kursunda sabah ve öğlenci gruplar olmak üzere toplam 6 sınıf açılmış olup her bir sınıfta 18 minik öğrenci okul öncesi eğitimi alıyor. Bu yıl 4-6 yaş kuran kurslarında yaklaşık toplamda Bin öğrenci eğitim-öğretim görüyor. 72 aya kadar doğumlu olan öğrencilerin kurs kayıtları alınırken yıl içinde öğrenciler; 'Değerler Eğitimi'-'Kuran-ı Kerim'-'El Becerileri' konularında ve 'Oyunlar' ile eğitim alıyorlar. 

15 adet merkez mahallelerinde açılan kurslar ise şöyle ; Şehit Habib Gökçe Kuran Kursu, Şehit Mustafa Avcu Kuran Kursu, Şehit Ali Karslı Kuran Kursu, Şehit Ömer Faruk Darbaş Kuran Kursu, Şehit Emre Beker Kuran Kursu, Hz. İbrahim Cami Kuran Kursu, Hz. Ömer Cami Kuran Kursu, Buharaevler Cami Kuran Kursu, Mimar Sinan Cami Kuran Kursu, Kevser Cami Kuran Kursu, Köroğlu Cami Kuran Kursu, Manas Kuran Kursu, Hicret Cami Kuran Kursu, Şenyurt Altınevler Cami Kuran Kursu, Namazgah Kuran Kursu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat