A. Adaylarında Temayül heyecanı

ÇORUM 18 Kasım 2018 16:41
Videoyu Aç A. Adaylarında Temayül heyecanı
A
a

AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, partisinin Çorum İl Başkanlığı tarafından Çorum Atatürk Spor Salonu'nda yapılan temayül yoklamasına katıldı. Bostancı, gazetecilere yapılan Temayülle ilgili açıklama bulundu...


AK Parti İl Teşkilatı’nın temayül yoklaması bugün yapılıyor.  Atatürk Spor Salonu’nda sabah saat 10.00’da başlayan temayül yoklaması öncesinde basın açıklaması yapan AK Parti Grup Başkanı Naci Bostancı, temayül yoklamasının elektronik ortamda gerçekleştirileceğini belirterek, "Dünyada seçim sistemlerinin de bu yönde bir eğilim içinde olduğu, gelişmiş ülkelerde dijital imkanların daha fazla uygulandığı dikkate alındığında, bizim bugün burada yapmış olduğumuz iş siyaseten öncü bir mahiyet taşıyor." dedi.  "e-temayül" ile Türkiye genelindeki sonuçların eş zamanlı olarak AK Parti Genel Merkezi'nden izlenebileceğini ifade eden Bostancı, "Bu temayül yoklamasının geçmişten önemli bir farkı, bu defa sistemin bütünüyle dijital platform üzerinde yapılacak olmasıdır.

Dünyada seçim sistemlerinin de bu yönde bir eğilim içinde olduğu, gelişmiş ülkelerde dijital imkanların daha fazla uygulandığı dikkate alındığında, bizim bugün burada yapmış olduğumuz iş siyaseten öncü bir mahiyet taşıyor.

Denilebilir ki bazı arkadaşlarımız bilgisayarları henüz yeteri kadar iyi kullanamıyor. Ancak Türkiye'de akıllı telefon sayısının neredeyse nüfusa denk olduğu düşünüldüğünde bu tür yazılım programlarını kullanma konusunda hayli geniş bir toplumsal kesimin var olduğunu görmek lazım” şeklinde kaydetti. Bostancı, yeni uygulama ile dijital platformun ne kadar verimli çalışacağını gözlemleyeceklerini de vurguladı.  Bostancı basın açıklamasının ardından, oy kullanma işlemi öncesinde salonda yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat