ABD için Salman Bay Kemik Testere!

TÜRKİYE 17 Ekim 2018 06:16
Videoyu Aç ABD için Salman Bay Kemik Testere!
A
a

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı meselesinde okların kendisine döndüğü Veliaht Prens Selman’a, yabancı basında yapılan tanımlamalara bir yenisi daha eklendi. ABD basınından Prens Selman'a lakap: Bay Kemik Testere!..

Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın konsoloslukta işlenen muhtemel cinayetinin yankıları devam ederken, emrin bizzat Veliaht Prens Muhammed bin Selman tarafından verildiği artık uluslararası basında da yüksek sesle konuşuluyor.

SELMAN'A YENİ LAKAP: BAY KEMİK TESTERESİ

Prens Selman'dan desteğini büyük bir hızla çeken uluslarası basın, şimdilerde Veliaht Prens'in adını, bu senaryoya ilişkin özel bir kısaltmayla anıyor. ABD'li yayın organı New York Times'ta kaleme alınan bir makalede, bu güne dek yabancı basında kendisinden kısaca M.B.S. (Muhammed Bin Salman) olarak bahsedilen Selman'ın kısaltmasının artık yeni bir açılımı olduğundan bahsedildi: Mister Bone Saw (Bay Kemik Testeresi).

CİNAYETTE KEMİK TESTERESİ İDDİASI

Daha önce ortaya atılan tüyler ürperten iddiaya göre, Suudi gazetecinin bedeni, öldürüldükten sonra Suudi Arabistan'dan özel olarak getirilen bir kemik testeresiyle parçalara ayrıldı.

The New York Times gazetesi, Kaşıkçı'nın konsolosluk binasında olduğu ve kayıplara karıştığı gün, gazetecinin bedeninin Suudi Arabistan'dan özel olarak getirilen bir kemik testeresiyle parçalara ayrıldığı ve Suudi ekibin çantalarına yüklenip konsolosluktan çıkarıldığına ilişkin iddiaları içeren bir yazı yayınladı. Buna göre 15 kişiden oluşan ekip, Türkiye'ye gelişi sırasında cesedi parçalamak için özel bir testereyi de beraberinde getirdi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat