Aile bireyleri arasındaki ilişkiler sanallaştı

ÇORUM 4 Şubat 2019 10:55
Videoyu Aç Aile bireyleri arasındaki ilişkiler sanallaştı
A
a

Çorum İnsani Değerler Platformu Ocak ayı toplantısı HAK-İŞ, Hizmet-İş Sendikası’nın ev sahipliğinde yapıldı. Toplantıda Aralık-Ocak ayı arasında yapılan faaliyetler hakkında platform bilgilendirildi ve ardından toplantı gündeminde “Aile ve Kadın”, “Aile Yapısının Korunması” konusuna geçildi...

 


 

Aralık ayı toplantısında son dönemlerde “Aile ve Kadın”, “Aile Yapısının Korunması” vb. kamuoyunda sık sık gündeme gelen bazı düzenlemeler, program ve projeler hususunda platformun yapması öngörülen çalışma masaya yatırılarak değerlendirildi. Sona gelinen ve daha çok tespit, teşhis ve çözümler üzerinde durulan çalışmanın tamamlanarak ilgili kurum ve kurullara gönderilmesinin sivil toplum kuruluşları ve platform açısından tarihi bir sorumluluk olduğu kaydedildi.

Aile bireyleri arasındaki ilişkilerin sanallaşması, giderek daha sathi bir hal alması, tarihi ve kültürel referanslardan beslenen manevi ve duygusal bağların zayıflaması, aile içi iletişim bozuklukları vb. konular üzerinde medyanın etkileri hususunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenecek olan “Aile ve Medya” konulu konferans için yapılan hazırlıklarda da sona gelindiği belirtildi.

 

Platformun gündeminde olan bir başka konu da dünyada ve ülkemizde giderek artan sigara bağımlılığı ve buna bağlı olarak yaşanan akciğer kanseri vakaları ve ölümlerindeki artıştı. Platform sigarayı bırakmak noktasında 9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü’nün dünyada ve ülkemizde bir fırsat olarak görülmesi gerektiğini vurgulayarak bu amaçla gerek kamu gerekse sivil toplum kuruluşlarınca yürütülecek kapsamlı çalışmalara ihtiyaç olduğuna dikkat çekildi. İnsani Değerler Platformu’nun da bu gayelerle Yeşilay derneğiyle birlikte bir dizi etkinlikle 9 Şubat’ta sahada olacağı kaydedildi.

Platformun gündeminde yer alan bir başka hususta kış aylarında bir taraftan kan bağışlarının çeşitli sebeplerle düşmesi diğer taraftan ise bu aylarda hastalıkların artması sonucu daha fazla kana ihtiyaç duyulması münasebetiyle hâsıl olan sıkıntıların giderilmesi için kan bağışlarının artırılmasının meselesiydi. Bugüne kadar Kızılay tarafından yapılan kampanyalara gerek kamu ve sivil toplum kuruluşları gerekse halkımızın katıldığı ancak bu katılımın daha da artırılması amacıyla topluma çağrıda bulunulması, bu konuda bilgilendirici ve bilinçlendirici çalışmaların yapılmasının önemine değinildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat