aşgın

Aileler bu oyuna dikkat edin !

TÜRKİYE 7 Mart 2019 10:20
Videoyu Aç Aileler bu oyuna dikkat edin !
A
a

'Çocuklarınızı uzak tutun .WhatsApp kızı Momo' öldürüyor.Balina’dan sonra Momo adlı oyunun pençesine kapıldı. Siber zorbalık, kısa sürede Türkiye de dahil birçok ülkeye yayıldı. İntihar edenlerin sayısı arttı...

Aileler dikkat! 'WhatsApp kızı Momo' öldürüyor

Türkiye'de "Mavi Balina" oyunundan sonra WhatsApp'ta yayılan "Momo" da tehlike saçmaya başladı. Dünyada çok sayıda gencin bu oyun yüzünden intihar ettiği açıklandı. Ülkemizde de gençler, bu tehlikeli oyuna karşı uyarıldı. Yaşar Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Koltuksuz, "Latin Amerika'da ortaya çıkarak yayılan Momo isimli oyun, Mavi Balina'da olduğu gibi merakla başlayıp meydan okumaya, kişisel bilgileri ele geçirip istediklerini yapmamaları halinde tehdit etmeye varan bir yöntem. Çocuklarımızı koruyalım" dedi.​Soluk bir cilt, haset dolu bir gülüş ve patlak gözleri ile bir korku filmi karakterini andıran Momo tüm dünyanın korkulu rüyası haline geldi​.

SİBER ZORBALIK
Sosyal medya ve cep telefonları aracılığıyla yayılan ve siber zorbalık olan Momo'nun tehditleri ise şunlar: Kişisel bilgileriniz çalınıyor. İntihara sürüklüyor. Tehdit ve taciz ediyor. Zorla para alıyor. Oyuncular depresyon ve kaygı ataklarına yakalanıyor..
Kaynak : Takvim
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat