trafik

AK Parti ve Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran'daki oy oranı ne olacak ?

TÜRKİYE 18 Haziran 2018 16:08
Videoyu Aç AK Parti  ve Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran'daki oy oranı ne olacak ?
A
a

Türkiye gözünü 24 Haziran'da yapılacak seçimlere dikti. Türkiye bu seçimlere kitlenirken anket şirketleri de son sonuçları kamuoyuyla paylaşmaya başladı. Cumhur İttifakı'nın oy oranı yüzde kaç? Millet İttifakı'nda son durum ne? Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzde kaç oy alacak? İşte 24 Haziran seçimleri öncesi son anket sonuçları...

Ve Türkiye seçim haftasına girmiş bulunmakta. 24 Haziranda yapılacak olan erken seçime son 5 gün kala son anketler gelmeye devam ediyor.
İşte 5 gün sonra yapılacak olan son dakika seçim anketlerine göre partilerin oy oranı.Kamuoyu araştırma şirketleri de, siyasi partiler gibi çalışmalarına hız verdi. Seçimlere ilişkin son verilen GENAR'dan geldi. GENAR Başkanı İhsan Aktaş; Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ın en az yüzde 51 alarak ilk turda seçimleri kazanacağını söyledi.

Aktaş, elindeki son verilere göre; HDP'nin barajı geçmesi durumunda bile Cumhur İttifakı'nın tek başına iktidara geleceğini söyledi.
BİRİNCİ TURDA İŞ BİTER
Akşam Gazetesi'ne konuşan İhsan Aktaş, "Geçtiğimiz dönemlerde kritik birkaç seçim atlattık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde 51 küsur bir oy vardı Erdoğan'ın almış olduğu ve o seçimi kazandı. Referandumda da 50 üzerinde bir bantta bitti. Referandum zor bir meseleydi. Bir ülkenin 100 yıllık alışkanlığını değiştiriyorsunuz.
AK Parti bunu başardı. Şimdi Cumhurbaşkanı oyu düşse nereye kadar düşer. Bir önceki cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığı oy alt baremdir. Bu anlamda birinci turda iş biter." diye konuştu.
Cumhur İttifakı'nın oy oranının yüzde 50'nin üzerinde olduğunu belirten Aktaş, "Bu da normal almış oldukları vekile göre en az 20-30 avantaj demek. Meclis aritmetiği AK Parti'nin tek başına iktidar olacağı bir aritmetik ortaya çıkarır.
Kaynak : www.hitittv.com/Genar
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat