Ak Parti Adaylar için saha araştırması yapıyor

ÇORUM 12 Mayıs 2018 14:54
Videoyu Aç Ak Parti Adaylar için saha araştırması yapıyor
A
a

Bir yandan milletvekili aday adaylarıyla parti genel merkezinde mülakatları sürdüren AK Parti, diğer yandan da hem mevcut milletvekilleri, hem de yeni başvuru yapan aday adaylarının “taban desteği”ni geniş çaplı kamuoyu yoklamasıyla araştırıyor.


Edinilen bilgiye göre 10 ve daha az milletvekili çıkaran tüm illerde aynı anda gerçekleştirilen kamuoyu yoklamalarında, hem mevcut milletvekillerinin performansları sorgulanıyor, hem de yeni aday adaylarının tanınma ve sevilme oranları belirleniyor.
“EN ÇALIŞKANI HANGİSİ?”
Tüm illerde aynı anda yapılan ve üst komisyon öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önüne gelecek olan kamuoyu araştırma sonuçları, son listenin şekillenmesinde çok önemli bir paya sahip olacak. Ankette ilk soru, “Mevcut milletvekillerinden en çok çalışan hangi isim?” şeklinde. Dolayısıyla bölgesiyle en çok ilgilenen ismi tespit etmeye dönük bu sorunun ardından mevcut vekillerden hangisinin kalması gerektiği de soruluyor. Anketlerde, bir de aday adaylarıyla ilgili, “Hangi isim kesinlikle listede olmamalı?” sorusu yöneltiliyor. Bununla da, tabanda sevilmeyen ve listeye konulması durumunda partiye zarar verebilecek isimler ayıklanması hedefleniyor.
Mülakatlar bugün bitecek
AK Parti’de 24 Haziran’daki 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için aday belirleme süreci devam ediyor. Aday adaylarıyla mülakatlar, genel başkan yardımcıları başkanlığındaki 14 komisyon tarafından yapılıyor. Komisyonlarda iki Merkez Karar Yönetim Kurulu, bir Kadın Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu, bir Gençlik Kolları Merkez Karar Yönetim Kurulu üyesi de bulunuyor. Komisyonlar, 7 bin 340 aday adayıyla mülakatları bugün akşam tamamlayacak. Buradan çıkacak sonuçlar üst komisyona iletilecek. Üst komisyonun değerlendirmesi sonucu adaylar belirlenecek. Bu tespitlerin ardından 21 Mayıs’ta liste Yüksek Seçim Kuruluna teslim edilecek.
Kaynak : Star Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat