trafik

AK Parti'de Adaylık son başvurusu 29 Nisan'da

ÇORUM 26 Nisan 2018 10:42
Videoyu Aç AK Parti'de Adaylık son başvurusu 29 Nisan'da
A
a

www.hitittv.com : AK Parti'de milletvekili aday adaylığı başvuruları başladı, 29 Nisan Pazar günü başvuru süreci sona erecek...


www.hitittv. com  Genel  yayın yönetmenimiz Elvan Erhan Şimşek aday adaylığı süreci ile ilgili yaptığı açıklamada “ 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek dedi.
27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde  AK Parti Genel merkezinde  Milletvekili aday adayı olmak isteyenlerin başvuru işlemleri komisyonunca kabul edilmeye başladı.

Milletvekilliği aday adaylığı başvuru ücretlerine ve istifa etmesi gerekenlerle ilgili bilgileri veren Şimşek ” Erkek aday adaylarından 6.000 TL, kadın ve 18-25 yaş arası genç (25.06.1993-24.06.2000 tarihleri arasından doğmuş olan) aday adaylarından 3.000 TL, engelli aday adaylarından 1.000 TL başvuru aidatı alınıyor.(Sağlık Kurulu Raporunda engel oranı %40 ve üzeri olan engelliler söz konusu bu imkândan istifade edebilecektir. Ancak bu kimselerin; duruma dair “Sağlık Kurulu Raporu” veya Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlükleri tarafından verilen “Engelli Kimlik Kartı” suretini ibraz etmeleri Şarttır).

Kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sendikalar, kamu bankaları ile üst birliklerin ve bunların üst kuruluşlarının ve katıldıkları teşebbüs veya ortaklıkların yönetim ve denetim kurullarında görev alanlar en geç 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar 2839 sayılı Kanun'un 18. maddesi uyarınca görevlerinden ayrılma isteğinde bulunmak zorundadır. Kamu görevlilerinden emeklilik dilekçesi verip aday olacaklar da, en geç 26 Nisan 2018 Perşembe gününden geçerli olmak üzere emeklilik isteğini belirten dilekçelerini en geç 26 Nisan 2018 Perşembe günü saat 17.00’ye kadar vermeleri gerekmektedir” bilgisini verdi.


29 Nisan 2018 Pazar akşamı sonuna kadar başvurular devam edecek. Aday adaylığı süreci bittikten sonra resmi süreç işleyecek” dedi.
Ak Parti'de Temayül yoklamaları  2-3 Mayıs'ta başlıyor...
Cumhurbaşkanı ve Ak Parti'nin Genelbaşkanı Erdoğan, İl başkanları ve Milletvekillerinin  katıldığıcağı  toplantıyla birlikte
Ak Partinin seçim manifestosunu açıklayacak.(Seçim beyannamesi)


www.hitittv.com Genel Yayın yönetmenimiz Elvan Erhan Şimşek;27. Dönem Milletvekilliği aday adaylığı sürecinde bütün siyasi partilere başarılar diliyorum ülkemize, şehrimize ve milletimize hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat