Ak Parti'den İlk Müracaat Mehmet Aykaç

ÇORUM 5 Kasım 2018 16:47
Videoyu Aç Ak Parti'den İlk Müracaat Mehmet Aykaç
A
a

AK Parti'de Yerel Seçimler Aday Adaylığı Başvuru Süreci Başladı.AK Parti'de 2019 mahalli idareler seçimi aday adaylığı sürecinin başlamasıyla birlikte ilk başvuruyu Çorum Belediye Başkanlığı için Dr. Mehmet Aykaç yaptı.AK Partimizden Çorum Belediye Başkanlığına aday adayı olmak istediğimi kamu oyuna bildirmek istiyorum dedi...


Dr. Mehmet Aykaç'ın İlk yazılı açıklaması
Saygıdeğer hemşehrilerim, bir ilin Belediye Başkanlığı o ilde yaşayan ve bu il ile alakası olan -içerde dışarıda- herkesi ilgilendirir. Bu nedenle başkan olacak kişinin şahsı çok çok önemlidir.

Her şeyden önce bir Belediye Başkanı, kendini aşmış, babacan, insan sevgisiyle dopdolu, kişilikli, şahsiyeti oturmuş, halkla içiçe, ilmi-kültürel açıdan kendini geliştirmiş, liyakatlı, insiyatif sahibi, ahlaklı, dürüst ve bütün bunların sonucunda güvenilir bir insan olmalıdır. Ancak böyle bir insana bir şehir emanet edilebilir ve o kimseye de şehrin emin kişisi, kendisine şehir emanet edilen kişi anlamında “şehremini” denilir.

Belediye hizmetlerini yürütecek kişi orkestra şefi konumundaki Belediye Başkanıdır. Onun iyi bir koordinatör olması gerekir. O takım ruhuyla, ortak aklı harekete geçirerek halka en iyi ve çağdaş hizmetleri sunan, sorunları çözen, halkın ihtiyaçları ve beklentileri doğrultusunda beldesini imar eden, halkımızın değerlerini yaşatan, modern teknolojiyi kullanan, tarihi mirası yaşatan, ekonomik canlılığı artıran, kültürel ve siyasi atmosferi pozitif yönde geliştirendir.

Değerli kardeşlerim, bendeniz bir dönem TBMM’de ilimi ve insanımı layıkıyla temsil etmeye çalıştım. Bu dönemde yapabildiğim mütevazi çalışmalarımızın belgeleri elimde ve gazete arşivlerinde mevcuttur. Milletvekiliğimden sonraki sürede -yurt içinde ve yurt dışında- edindiğim idari, siyasi, insani tecrübe ve birikimimi hemşehrilerimin hizmetine tekrar sunmak ihtiyacı duydum ve aday adayı olarak alnım açık, başım dik halkımın karşısına çıkmak istiyorum.

Ankara tecrübem var, bürokrasiyi tanıyorum, şehrimin ihtiyaçlarını da iyi biliyorum. El birliğiyle, teşkilatımızla uyum içersinde çalışarak projelerimle Çorumumuzu daha güzel, daha huzurlu - mutlu, kalkınmış, sanayisiyle, üniversitesiyle, eğitim kurumları ile, turizmi ile örnek bir kent yapmaya talibim.

Çalışma prensibim: Düzen ve disipline önem vermektir. “Her işimizi vaktinde, düzgün ve en kısa zamanda yapmalıyız.” Hiç vazgeçemeyeceğimiz hayat prensibidir. Bu sebeple aktif ve dinamik bir belediye hedefliyorum. Ekip ruhuyla hareket ederek bütün belediye çalışanlarının ve görevlilerinin tek yumruk olması ve görevlerini titizlikle yapması sağlanacak, seviyeli ve nitelikli bir belediye meclisi oluşturulacaktır.

İmar sorunları acilen çözümlenecek, cadde, sokak, bulvar, park düzenlemelerine hız verilecektir. Altyapı sorunlarını halkımızın günlük yaşamını uzun süre olumsuz etkilemeden kısa sürelerde halledeceğiz. Şehrimizin temizliği konusuna çok önem vereceğiz. Otoparklar açarak şehir içi trafik sorununa mutlaka çözüm getirmeliyiz.

Hak ve hukuka riayet ederek belediye kaynaklarını en akıllı ve en çok verim alacak şekilde kullanacağız. Yaşlıyı, fakiri-fukarayı gözeteceğiz. Pek çok sosyal ve kültürel hizmeti sponsorluk usulü ile koordine edeceğiz. Çorumsporla yakından ilgileneceğiz.

Sonuç olarak; şahsıma görev tevdi edilirse, Genel başkanımızın enerjisini teşkilatlarımızla birlikte ilimize yansıtmanın gayreti içerisinde olacağız. Çorumumuz Adaletle kalkınmış bir Türkiye’nin parlayan yıldızı olacaktır. Takdir, teşkilatımızın ve halkımızındır. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat