Ak Partide Temayül yoklaması Kasım'da

Siyaset 1 Kasım 2018 10:30
Videoyu Aç Ak Partide Temayül yoklaması Kasım'da
A
a

Haber E.Şimşek Çorum: AK Parti'de adaylık başvuruları 5 Kasım'da başlıyor!... Yerel seçimlerde aday adaylarının başvurularını Kasım'ın ilk haftasından itibaren almayı planlayan AK Parti, başvuruları bir haftada kabul edip sonrasında da adayların 'temayül yoklaması'nı gerçekleştirecek.


ADAYLAR
GENEL MERKEZE DAVET EDİLECEK

AK Parti'nin yerel seçimlerde aday adaylığı sürecine yönelik hazırlığı yerel yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcılığı tarafından taslak olarak Başkan Erdoğan başkanlığında yapılan MYK'ya sunulmuştu. Yerel yönetimlerin taslağında, başvuruların 5-12 Kasım tarihleri arasında alınması planlandı. Ancak bu konudaki karar henüz verilmemişti. Kararın, önümüzdeki hafta yapılacak MYK ve MKYK toplantısında kesinleştirilmesi bekleniyor. Başvuruların kesin tarihinin belirlenmesiyle birlikte de sonraki süreçler işletilmeye başlanacak. Aday adaylarıyla ilgili bölgelerinde "temayül" yoklamaları gerçekleştirilecek.

Tekrar aday olan mevcut belediye başkanları dışında gerek bürokrasiden, gerekse parti teşkilatından istifa ederek aday adayı olan tüm isimlerin de temayüle katılması öngörülüyor. Temayülün ardından da Kasım ayının son haftasında tüm aday adaylarının Genel Merkez'de mülakata çağrılmaları planlanıyor. Mülakatlar, milletvekili aday adaylarının tespitinde olduğu gibi oluşturulan alt komisyonlar tarafından gerçekleştirilecek. Genel Başkan Yardımcıları ve MKYK üyelerinin başkanlığında oluşturulan alt komisyonların yapacağı ilk mülakatta, aday adaylarıyla ilgili ilk elemeler yapılmış olacak. Sonraki ara komisyon ve en son olarak da, Başkan Erdoğan'ın başkanlığında çalışması öngörülen "üst komisyon" aday adaylarını "tek" isme indirerek, partinin o bölgedeki belediye başkan adayının kim olacağına karar verecek.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat