AK Partiden çarpıcı Melih Gökçek yorumu!

Siyaset 30 Ekim 2018 20:46
Videoyu Aç AK Partiden çarpıcı Melih Gökçek yorumu!
A
a

Melih Gökçek'in MHP'den aday olacağı iddiaları konuşulurken AK Parti Grup başkanvekili Bülent Turan'dan çarpıcı bir açıklama geldi. Turan,“Gökçek aday olursa sadece Ahmet Hakan kazanır” dedi.

Melih Gökçek'in MHP'den aday olacağı iddiası günlerdir Türkiye'nin gündeminde...Ortalığı karıştıran iddiaya bir yorum da AK Parti Grup başkanvekili Bülent Turan'dan geldi.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Gerçek Hayat dergisine bir röportaj verdi. Turan, röportajda ağırlıklı olarak yerel seçimler üzerinde durdu.

AK Parti'li Turan, röportajı sosyal medya hesabından "Gündemi; yerelden ittifaka, kayyumdan Ahmet Hakan'a Gerçek Hayat Dergisinden Emeti Saruhan'a değerlendirdik" diye duyurdu.

BÖYLE BİR TEKLİFE İNANMAM:

Röportajda “Gökçek aday olursa sadece Ahmet Hakan kazanır” ara başlığı altında Turan “MHP'nin Ankara adayının Melih Gökçek olacağı gibi bir ifade dile getirildi. Sizce bu gerçekleşir mi?” sorusuna şu yanıtı verdi:

GÖKÇEK TECRÜBELİ BİR BÜYÜĞÜMÜZ:

“MHP'nin böyle bir teklif götürmüş olacağına inanmak istemem, ama doğruysa da Melih Gökçek partimizde uzun yıllar belediye başkanlığı yapmış, eğrisiyle doğrusuyla Ankara'da önemli hizmetlere öncülük etmiş, tecrübeli bir büyüğümüz.

BÖYLE BİR ADIM KİMSEYE FAYDA SAĞLAMAZ:

Kendisinin, hatırasını bu kadar hırpalayarak bir adım atmayacağını düşünüyorum. Zor sınavları başarı ile geride bıraktı. Makam, koltuk her şey değil. Kaldı ki böyle bir adım ne MHP, ne de AK Parti'ye bir fayda sağlar, ne de Melih Beye. Ama yapay da olsa bu gündemden Ahmet Hakan'a gün doğdu.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, grup toplantısı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Melih Gökçek'in MHP'nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olacağı iddialarının anımsatılması üzerine, şöyle konuştu: "İsimler üzerinden spekülasyona girmeyi doğru bulmam. Melih Bey benim 94'ten beri yol ve dava arkadaşım. Bugüne kadar böyle geldik böyle gideceğimizi düşünüyorum. Bundan sonra da beraber gideceğimizi zannediyorum. Seçim süreci içindeyiz yerel seçimlerin nasıl yapılacağı bellidir. Şu andaki adaylık tespitleri Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından alınıyor. Gerekli değerlendirmeleri başkanlığımız yapar"

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat