Akşener'in dönüşüne O soru etkili olmuş

Siyaset 30 Temmuz 2018 16:15
Videoyu Aç Akşener'in dönüşüne O soru etkili olmuş
A
a

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partinin başına geri döndü. Akşener'in partililerin 'Bırakıp giderseniz ülkenin çocuklarına, torununuza ne diyeceksiniz?' sözü karşısında, 'Onlara kıyamam' dediği ve dönüş kararı aldığı belirtiliyor...

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partililerin baskısına dayanamadı ve "devam" kararı aldı. İYİ Parti TBMM Grup Başkanı Ahad Andican'ın "Torunlarımıza ne deriz" sözü üzerine Akşener'in aklına 2.5 yaşındaki torunu Pars geldi. Çocuklar, gençler ve kadınlar için partisine döndü...

Sözcü gazetesinden Saygı Öztürk, Cumartesi akşamı ikna için partideki 5 kişilik heyet ile Akşener arasında geçen görüşmenin perde arkasını yazdı.

Akşener'in ayrılma kararının ardından, Başkanlık Divam, milletvekilleri ve vatandaşlar İstanbul'daki evinin önünde kamp kurdu. Cumartesi günü Akşener ile görüşmek üzere 5 kişilik bir heyet belirlendi. Genel Başkan Yardımcıları Koray Aydın, Lütfi Türkkan, Grup Başkanı Ahad Andican, milletvekilleri Aylin Cesur ve Şenol Bal'dan oluşan heyet, Akşener'i evinde ziyaret etti.

Heyette bulunanlar ayrı ayrı söz aldı ve görüşlerini dile getirdi: "Milyonlarca insan partimize umut bağlamış durumda. Şunu biliniz ki böyle bir dönemde bizi bırakırsanız, 'Meral Akşener, en zor dönemde bırakıp kaçtı' denilecektir. Tarihe böyle geçmeyin."

Gelenleri dinleyen Akşener'e, kadın milletvekilleri Aylin Cesur ve Şenol Bal, "Eğer dönmezseniz, yapmaya çalışan kadınların da cesaretini kırmış olursunuz. Sizin buna hakkınız yok" dediler. TBMM Grup Başkanı Ahad Adican, Akşener'e siyasette niçin bulunduklarım ayrıntılı olarak anlattı ve şunları söyledi:

TORUNUNUZ PARS'A "BIRAKIP KAÇTI" DERLER

"Ülkemizde çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerini karartacak adımlar atıldığı bir dönemde sizin genel başkanlıktan vazgeçmeniz halinde ileride bunu anlatmakta zorluk çekeriz. Bu ülkenin çocuklarına ileride ne söyleyeceksiniz? Torununuza, gençlerimize ne diyeceksiniz? Torununuz Pars'a 'Bırakıp kaçtı' derler. Onlara karşı hepimizin sorumlulukları var. İlk girilen seçimde 10 puan almak da başandır. Ufak tefek pürüzler bizi yıldırmamalıdır. Bu ülke çocuklarının istikbali için mücadele vermeliyiz."

"BEN BU ÜLKENİN ÇOCUKLARINA KIYAMAM"

Meral Akşener, "Ben bu ülkenin çocuklarına kıyamam. Tamam, tamam... Pazartesi günü saat 15.00'te Başkanlık Divam'm toplayalım" dedi ve yarın genel merkeze gidip kurultay hazırlıklarına başlayacağını söyledi.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat