Aktaş ve Zengin enerji yatırımına milyon lira destek

ÇORUM 5 Kasım 2018 09:14
Videoyu Aç Aktaş ve Zengin enerji yatırımına milyon lira destek
A
a

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD II dönemi 3. Çağrı İlanı sonrasında Çorum’da iki yenilebilir enerji kooperatifi sunduğu projelerle destek almaya hak kazandı.


Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) IPARD II dönemi 3. Çağrı İlanı sonrasında Çorum’da iki yenilebilir enerji kooperatifi sunduğu projelerle destek almaya hak kazandı.  Sınırlı Sorumlu Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aktaş ve Sınırlı Sorumlu Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Zengin tarafından iki projeye ait sözleşmeler TKDK Çorum İl Koordinatörlüğünde imzalanarak uygulama safhasına geçilmiş oldu. 

Sınırlı Sorumlu Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi tarafından sunulan projeye ait tesis Hacıpaşa Köyünde kurulacak. Tesis, fotovoltaik güneş enerjisi panelleriyle 600 kW’lık elektrik üretim kapasitesine sahip olacak. 2 milyon 200 TL’lik yatırım bütçesine sahip projeye TKDK yüzde 55 hibe ile destek verecek.   Sınırlı Sorumlu Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi tarafından sunulan projeye ait tesis ise Seydim Köyünde kurulacak. Tesis, fotovoltaik güneş enerjisi panelleriyle 500 kW’lık elektrik üretim kapasitesine sahip olacak. 2 milyon 200 TL’lik yatırım bütçesine sahip projeye TKDK yüzde 55 hibe ile destek verecek.  Aktaş ve Zengin, her iki kooperatif başkanı da yatırımlarını yılsonuna kadar tamamlamayı hedeflediklerini söylediler.


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat