trafik

Alacahöyük ve Hattuşaş’a Teknik Gezi

ÇORUM 30 Mart 2018 18:31
Videoyu Aç Alacahöyük ve Hattuşaş’a Teknik Gezi
A
a

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı Alacahöyük ve Hattuşaş’a Teknik Gezi Düzenledi.


 

Hitit Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencilerinin, Hitit Uygarlığı’nın tarihini yakından öğrenmeleri, mezuniyet sonrası bilgi ve farkındalığının artırılması amacıyla Alacahöyük ve Hattuşaş’a teknik gezi düzenlendi.

Öğrenciler Hitit Uygarlığı’nın tarihini, ilgili müze ve ören yerlerinde öğrenme imkânı buldular. Tur sonunda teknik geziye katılan öğrenciler teorik bilgilerini pratikte görme imkânı bulduklarını ve Hitit Uygarlığı’nın tarihini yerinde deneyimlediklerini dile getirdiler.

Gezide öğrencilerimize Meslek Yüksekokulumuz Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü Bölüm Başkan Vekili Öğr. Gör. Ahmet Aknar, öğretim elemanları Dr. Öğr. Üyesi Ali İzzet Yılmaz, Öğr.Gör. Yusuf Ormankıran ve Öğr.Gör. Ayhan Başçı eşlik etti.

Teknik Gezi hakkında konuşan bölüm öğretim elemanları Hitit Üniversitesi Rektörlüğümüz ve Sosyal Bilimler MYO Müdürlüğümüze destek ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Zekeriya IŞIK ise Meslek Yüksekokullarının sadece bilgi veren değil, aynı zamanda meslek edindiren kurumlar olduklarını, bu sebeple de derslerde görülen konuların bu şekilde yerinde incelenmesinin mesleki eğitimin olmazsa olmazı olduğunu belirterek, böylesi bir teknik geziyi organize ettiği için bölüm öğretim elemanlarına, gerek bu gezi için gerekse diğer tüm programlarda desteklerini esirgemeyen Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN’a, teşekkür etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat