trafik

Anneler Hayat Boyu En Büyük Hazine

ÇORUM 12 Mayıs 2018 18:46
Videoyu Aç Anneler Hayat Boyu En Büyük Hazine
A
a

AK Parti Çorum İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Anneler Günü nedeniyle kutlama mesajı yayınladı. Karadağ, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum dedi...

Annelerin hayat boyu en büyük hazine olduğuna vurgu yapan Karadağ, “Yaşadığımız her dakikanın en yüce anlamı annelerimiz; bizler için tek bir günde anlam bulmaz. Onların varlıkları hayatımızın her gününün en büyük manasıdır. Anne sevgisi, sevgilerin en büyüğü, en kıymetlisidir. Hayatımızın her anında yanı başımızda olan, varlıklarıyla hayatımıza anlam katan, dünyamızı zenginleştiren annelerimiz; ilk öğretmenimiz, hayat boyu yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir.

Annelerin önemini belirtmek için yüce Peygamberimiz, “Cennet annelerin ayağının altındadır” demiştir. Bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok annelerin payı vardır. Mete Han’ları, Alparslanları, Fatih Sultan Mehmet’leri, Yavuz Sultan Süleyman’ları, Kanuni Sultan Süleyman’ları, Abdülhamit’leri, Mustafa Kemal Atatürk’leri, Adnan Menderes’leri, Alparslan Türkeş’leri, Turgut Özal’ları, Muhsin Yazıcıoğul’ları ve Necmettin Erbakan’ları yetiştiren Türk analarının, Türkiye Cumhuriyeti’nin temel değerlerine, cennet vatanımızın geleceğine sahip çıkacak evlatları yetiştirmesi hiçbir değerle ölçülemez” ifadelerini dile getirdi. Karadağ, “En değerli varlığımız, baş tacımız annelerimizin tek beklentisi sevgidir. Onları mutlu etmek, emeklerinin boşa gitmediğini göstermek, gurur duyacakları evlatlar olmak, annelerimiz için en büyük armağandır.

En mutlu anlarımızda olduğu gibi, başa çıkamadığımız tüm güçlüklerde sığındığımız, yanımızda bulacağımızdan emin olduğumuz annelerimizin gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Bu bakımdan, bu anlamlı günde, annelerimizi mutlu etmek, annelerimizin yüreklerini sevgiyle doyurmak, onların ilgisine layık olmak hepimiz için asli bir görev olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor; dünyanın bütün annelerine mutlu, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum. Ayrıca evlatlarını bu vatan uğruna şehit veren, acılarını yürekten paylaştığımız annelerimize bir kez daha minnet ve şükranlarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat