Artvin'in Yusufeli ilçesinde seçim iptal edildi

Siyaset 11 Nisan 2019 10:20
Videoyu Aç Artvin'in Yusufeli ilçesinde seçim iptal edildi
A
a

Artvin'de Yusufeli ilçesinde CHP’nin yapmış olduğu itirazlar sonrası Yüksek Seçim Kurulu seçimin iptal edilmesine karar verdi. Verilen bu karara göre, 2 Haziran tarihinde yeniden seçim yapılacak...

Yusufeli ilçesinde 31 Mart günü yapılan seçimde, oy verme işleminin bitmesiyle yapılan ilk sayımda, CHP'nin adayı Barış Demirci, 2 oy fark ile seçimi kazandı. 1015 nolu sandığa yapılan itirazlar üstüne yeniden sayım yapıldı. AK Parti adayı Eyüp Aytekin 3 oy fark ile 1819 oyla seçimi kazandı. CHP adayı Barış Demirci ise 1816 oyda kaldı fakat bu sandıkta 4 adet oy pusulası bulunamadı.

CHP'li aday Barış Demirci'nin yaptığı itiraz sonrası tutanak tutularak, İl Seçim Kurulu'na itiraz edildi. Bu kez ilçede 6 sandıkta yeniden sayım işlemi yapıldı. Sayım anında bir sandıkta daha oy pusulası bulunamadı. Bu sayımlar sonrası, AK Parti adayı Eyüp Aytekin, 1 oy fark ile kazandı fakat ilçede toplam 5 adet oy pusulası bulunamadı. Başkanlık oy pusulası çıkmayan zarfların tutanaklara işlenmediğini söyledi.

CHP itiraz etti, YSK kabul etti

CHP'liler, kayıp oy pusulaları olan sandıklarda seçimlerin yenilenmesi gibi gerekçelerle usulsüzlük olduğundan dolayı seçimlerin ilçe genelinde yenilenmesi talebiyle YSK'ya iki ayrı başvuru yaptılar. CHP'nin itirazları çerçevesinde YSK seçimin iptal olmasına karar verdi. Verilen bu karara göre 2 Haziran tarihinde yeniden seçim yapılacak.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat