Ayakkabıcılar Arastası Sağlıklaştırma Öneri projesi

ÇORUM 4 Ağustos 2018 17:28
Videoyu Aç Ayakkabıcılar Arastası Sağlıklaştırma Öneri projesi
A
a

Ayakkabıcılar Arastası hakkında da açıklamalarda bulunan Ahmet Sami Ceylan, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Arasta da çok kapsamlı bir sağlıklaştırma çalışması yapacaklarını söyledi...

‘Arasta Sağlıklaştırma Öneri’ projesi ...
Ayakkabıcılar Arastası hakkında da açıklamalarda bulunan Ahmet Sami Ceylan, Kültür ve Turizm Bakanlığı öncülüğünde, Arasta da çok kapsamlı bir sağlıklaştırma çalışması yapacaklarını söyledi.

Arastanın aslına uygun bir şekilde yeniden restore edileceğini ifade eden Ceylan, Çorum’a yapılacak olan arastanın Bursa ve Konya’daki örneklerden daha iyi olacağının altının çizdi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte hem Çorum’un çehresinin değişeceğini hem de Arasta esnafının nezih bir ortamda hizmetine devam edeceğini ifade eden Ceylan, “Bu proje arastanın orijinalinin aynısı olacak. Proje hayatı geçtiğinde 2 yıl içerisinde tamamlanacak. Projenin tamamlanması ile Çorum ekonomisine, turizmine, kent estetiğine yönelik kalıcı bir katkı da sağlanmış olacaktır” dedi. Esnafın bu projeye sahip çıkmasını ve destek vermesi gerektiğine değinen Ceylan, “Arastanın restorasyonu için sizlerin bir an önce karar vermeniz gerekiyor. Çünkü bu projenin öncüsü esnaf olacak, bizde gereken desteği vereceğiz” şeklinde konuştu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat