Turan1

Bağımsız Belediye Başkan Adayından İddialı Vaatler!

ÇORUM 28 Kasım 2018 13:36
Videoyu Aç Bağımsız Belediye Başkan Adayından İddialı Vaatler!
A
a

Çorum Bağımsız Belediye Başkan Adayı Murat Kırcı, Basın mensupları ile kahvaltıda bir araya geldi. Devletin verdiği makam aracını kullanmayacağını açıklayan Kırcı, atık su bedelini iptal edeceklerini kartlı su kullanımını ise yaygınlaştıracaklarını söyledi.


KIRCI’DAN İDDİALI VAATLER!


Bir Kafeteryada düzenlenen basın toplantısında neden bağımsız aday olduğunu, ne tür projelerinin bulunduğunu anlatan Başkan Adayı Murat Kırcı, Parti yönetimlerine gelenlerin, o koltuğa oturtturanlar tarafından yönetileceğini düşündüğü için her hangi bir partinin içerisinde yer almadığını ve bağımsız aday olmaya karar verdiğini belirtti.
Çorum'un eski belediye başkanı Muzaffer Külcü zamanında gelişme gösterdiğine değinen Bağımsız Aday Kırcı, bu gelişmeleri de yetersiz gördüklerini ifade etti.
Yapacakları belediyecilik hizmetlerini huzur, üretim ve refah olarak 3 ana başlıkla anlatan Kırcı, huzur konusunda kent merkezinde dolaşan başıboş hayvanları, barınaklarda toplayarak kenti hayvanlardan kurtaracağını belirtirken, belediye zabıtalarının da huzur temini konusunda titiz bir çalışma yapacaklarını vurguladı. 

Üretim ve refah konusunda da sanayi, tarım ve hayvancılık üretimini yapanlara destek vereceklerini söyleyen Kırcı, belediyenin tanzim satış mağazalarının açılmasını yeniden gündeme alacaklarını burada satılan ürünleri ise kendilerinin üretip, yetiştireceğini açıkladı.

Çorum'da seracılığın yetersiz derecede olduğuna değinen Kırcı, bunun geliştirilmesi için gerekli kurumlar ile irtibatlı çalışılarak geliştirilmesine katkı sağlayacaklarını açıkladı.
Kırcı, yolsuzluk ile en çok anılan ihaleleri iptal ederek bu yapım işlerini kendilerinin kuracakları tesislerde üretecekleri malzemeler ile kendilerinin yapacağını kaydetti.
Devletin verdiği makam aracını kullanmayacağını açıklayan Kırcı, atık su bedelini iptal edeceklerini kartlı su kullanımını ise yaygınlaştıracaklarını söyledi.
Milletvekillerinin beceriksizliği nedeniyle Çorum'a hiçbir yatırımın gelmediğini iddia eden Kırcı, “Eğer ki Çorum'a demiryolu ve havaalanı gelseydi, bugün Çorum organize sanayi bölgesi Kayseri Organize Sanayi ile yarışır hale gelecekti. Ama bunların beceriksizlikleri yüzünden ne hale geldiğimiz ortadadır" diye konuştu.
Yapacakları yatırımların kaynağı konusunda da açıklamalarda bulunan Kırcı, "Biz belediyede yolsuzlukların önüne geçerek, tasarruf yaparak ve yatma devrini bitirerek söz verdiğimiz yatırımları yapacağız" ifadelerini kullandı.

Çorum'un şehir trafiğini nasıl çözecek konusunda da açıklamalar yapan Kırcı" İlk önce halk olarak araç nasıl kullanılır, nasıl park edilir onu öğrenmeliyiz. Bundan sonra da Gazi Caddesi araç trafiğine kapatacağız, şehir merkezinde AVM yapılmasına müsaade etmeyeceğiz" dedi.
Esnafın ekonomik kriz yaşadığının altını çizen Kırcı, esnafa kolaylık yapmak için ilan ve reklam bedellerini tahsil etmek için esnafı sıkıştırmayacaklarını ve bu konuda esnafa her türlü desteği vereceğini ifade etti.Kırcı, kendi dönemlerinde belediyenin arsa ve arazi satmayacağını altını çizdi.

Ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara da müjde veren Kırcı, TOKİ ile anlaşarak faizsiz krediler ile vatandaşı ev sahibi yapacaklarını iddia etti.
Belediye Başkanı olduğu takdirde Çorum'un 81 il içerisinde örnek olacağını iddia eden Kırcı, Çorum'dan milletvekili seçilenlerin ise Çorum'a hizmet yapmak için ne yapacağını öğrenmesi gerektiğini ve bunun içinde milletvekilleri ile işbirliği içinde çalışacaklarını açıkladı.

“Hayali olmayanların vizyonu da olmaz” diyen Kırcı, Çorum'u eski çeşme alışkanlığına geri göndereceklerini bunun içinde her mahalleye Osmanlı mimarisinde çeşme yapacaklarını söyledi.

Çorum Belediyespor’a da değinen Kırcı iddialı sözler söyleyerek, Belediye Başkanı olduğu takdirde 4 yıl içerisinde takımın 1 lige çıkması için ne gerekiyorsa yapacağının sözünü verdi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat