Bankalarda O Ücret kalktı

Ekonomi 30 Temmuz 2018 08:19
Videoyu Aç Bankalarda O Ücret kalktı
A
a

Danıştay, bankaların ‘hesap işletim ücreti’ almasını sağlayan düzenlemeyi iptal etti. Davayı açan TÜSODER, ‘Vatandaşlar, geçmişe dönük 10 yıl içinde ödediği ücretleri geri alabilir’ açıklaması yaptı.


Danıştay 15. Dairesi, bankaların tüketicilerden hizmet karşılığı 'hesap işletim ücreti' almasını düzenleyen yönetmelik hükmünü iptal etti. Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER), 3 Ekim 2014'te yürürlüğe giren Finansal Tüketicilerden Alınacak Ücretlere İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik'in 10 ve 13. maddelerinin bazı hükümlerinin iptali istemiyle dava açtı.

Danıştay 15. Dairesi, tüketicilerden 'hesap işletim ücreti' alınmasına yönelik hükmü oy birliğiyle iptal etti. Daire, yönetmeliğin 'tahsis ücreti, nakit avans çekim ücreti, kurum ve kuruluşlarına yapılan ödemelere' ilişkin hükmün iptal istemini ise reddetti. TÜSODER Başkanı Deniz Öner, konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: "Vatandaşlar, geçmişe dönük 10 yıl içinde hesap işletim ücreti kesilmişse bunların dekontlarını bankalardan talep etsin. Dilekçe yazarak, noterden ihtarname göndererek ya da iadeli taahhütlü ile paralarını geri istesin. Banka reddederse hakem heyetine başvuru yapılsın."
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat