Başkan Aşgın "Gençlere yönelik projelerimiz var"

ÇORUM 11 Nisan 2019 09:34
Videoyu Aç Başkan Aşgın "Gençlere yönelik projelerimiz var"
A
a

Çorum İmam Hatipliler Derneği Belediye başkanı seçilen Halil İbrahim Aşgın’ı makamında ziyaret ederek “Hayırlı Olsun” ziyaretinde bulundu...

ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz ve yönetim kurulu üyeleri 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimleri sonucunda Belediye başkanı seçilen Halil İbrahim Aşgın’a “Hayırlı Olsun” dileklerini ilettiler.

ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz, ÇORİMDER Kurucu üyelerinden, İmam Hatip camiasından bir arkadaşlarının belediye başkanı seçilmesinden dolayı mutlu olduklarını söyledi. Aşgın’ın belediye başkanı seçilmesiyle genç imam hatiplilere örnek olduğunu belirten Boyraz, “ Azimle ve planlı bir çalışmanın sonucunda yetişen gençlerin, bu ülkeyi yönetecek yerlere gelebileceğinin birer örnek olarak Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşımız Halil İbrahim Aşgın karşımızda durmaktadır” dedi. Boyraz, Belediye Başkanı Aşgın’ın yanlış yaptığı zaman karşısında ve doğru işlere imza attığı zamanda her zaman yanında olduklarının altını çizdi.

Genç İmam Hatiplere seslenen Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, kapılarının sonuna kadar gençlere açık olduğuna vurgu yaptı.
Gençlere uyarıda da bulunan Aşgın, “imam Hatipli gençlerin ben imam hatipliyim diyerek kimseyi hakir görmemelerini istiyoruz. Gençler sizler bu topluma birer örnek olmalısınız ve bunun içinde gayet mütevazi olmanız gerekiyor” diye konuştu.

ÇORİMDER’in kurucularından olduğunu hatırlatan Aşgın, “ ÇORİMDER’i önemsiyorum. Bu nedenle memleketimiz ve ülkemizin selameti için pırlanta gibi gençlerin yetişmesi konusunda birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Ayhan kardeşimle birlikte çok çalıştık ve güzel işlere imza attık. Bundan sonrada birbirimize destek olarak birlikte çalışmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sivil toplum kuruluşları hakkında da konuşan Aşgın, “ Her Sivil Toplum Kuruluşuna aynı mesafede bulunacağız. İstedikleri her konuda destek vermeye hazırız. Çünkü bu kuruluşların çektiği sıkıntıları ve imkansızlıkları oralardan gelen birisi olarak çok iyi biliyorum. Biz belediye olarak STK’lara imkanlarımız doğrultusunda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.

Gençlere yönelik projelerinden de bahseden Aşgın, gençlik kampları yapacaklarını ve gençlerin iyi birer birey olarak yetişmeleri noktasında her türlü çalışmaya imza atacaklarını ifade etti.

Ziyaret anısına ÇORİMDER Başkanı Ayhan Boyraz Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a hediye takdiminde bulundu.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat