Başkan Erdoğan Çorum'da 42 bin kişiye seslendi

ÇORUM 12 Şubat 2019 18:27
Videoyu Aç Başkan Erdoğan Çorum'da 42 bin kişiye seslendi
A
a

SONDAKİKA HABER: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı Çorumlular bağrına bastı. Tam 42 Bin kişi izledi...
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’da halka hitap etti. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler seçimleri kapsamında startı Sivas’tan veren Cumhurbaşkanı Erdoğan Çorum halkıyla buluştu. Abide Kavşağı’nda katılımın oldukça yoğun olduğu buluşmada Erdoğan ülke gündemi ve Çorum ile ilgili açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan; 1 yıl aradan sonra Çorum’da olmaktan mutlu ve bahtiyar olduğunu dile getirerek konuşmasına başladı. Çorum’un vefalı insanlarını özlediğini belirterek enerjimizi gücümüzü sizlerden alıyoruz dedi. Sizin hayır dualarınızı alarak milletle beraber olmaktan başka mutluluğumuz yok dedi.

ÜLKENİN BEKASI SEÇİMDEN TARİHİ BİR ZAFERLE ÇIKMAK İSTİYORUZ

Siyasi hayatımız boyunca seçim zamanı gelince seçim zamanı yolu düşenlerden olmadık. Her fırsatta Çorum’a geldik. Çorum’un her yeri bizim için bir ve 82 milyonun her ferdi aynıdır. Zira biz Ak Partiliyiz. Yaradılanı severiz yaradan ötürü. Çorum 24 Haziran’da milli iradenin sesi olduğunu gösterdi. Şimdi 31 Mart seçimleri var. Ülkenin bekası bu seçimden tarihi bir zaferle çıkmak istiyoruz.

ERDOĞAN, HIZLI TREN BENİM TAKİBİMDE

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çorum’un hızlı tren için gün saydığını çok iyi bildiklerini kaydederek “Bende bu konuyu bizzat takip ediyorum. Bu hayalini gerçeğe dönüştürmekte kararlıyız. Etüt çalışmaları devam etmektedir” dedi. Merzifon havalanı yolunun 5 km’sini tamamlandıklarını kaydeden Erdoğan, “Yaşanan kamulaştırma sorunları nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşandı. Çorum’u, Merzifon Havaalanına bağlayacak olan yolda son 7 km’miz. kaldı. Bu kısmı bu yol sizlerin hizmetine kısa süre içinde sunacağız” dedi.

ÇORUM’A 15.5 KAT TİRİLYON YATIRIM YAPTIK

17 yıldır Çorum büyüsün istiyoruz en iyisini alsın istiyoruz. Ulaşımdan sanayiye en güzeli olsun diye uğraşıyoruz. Çorum’a iktidar olduğumuz dönemde 15.5 kat trilyonluk yatırım yapıldı. Hitit Üniversitesi bizim dönemimizde açıldı. Çorum stadyumu bu yıl sonunda bitecek. Sağlık hizmetleri en üst seviyeye taşındı. Çorum-Laçin-Osmancık Kırkdilim tüneli önümüzdeki yıl bitecek. Çorum artık her açıdan cazip hale gelecek.

ÇORUM’DA İHRACAT PATLAMASI OLDU

Çorum’da sanayinin gelişmesi lazım. Çorum son yıllarda ihracat patlaması yaşıyor. Çorum’da 2018 yılında ihracat 742 milyon dolar oldu.
 

Erdoğan: Altın ticaretinde Çorum\'u farklı bir noktaya taşıyacağız

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat