trafik

Başkan Gül, AB Delegasyon yöneticileri ile toplantı yaptı

ÇORUM 9 Ağustos 2018 17:41
Videoyu Aç Başkan Gül, AB Delegasyon yöneticileri ile toplantı yaptı
A
a

Belediye Başkanı Zeki Gül, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Avrupa Birliği üyeleri ile bir araya gelerek çeşitli konularla toplantı gerçekleştirdi...


 

Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, yaptığı açıklamada, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar Francois Begeot, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Çevre ve Sürdürülebilir Kalkınma Sektör Yönetici Elif Ceyda Torcu, Ahmet Karan ile sıcak bir ortamda Çorum için önemli bir toplantı gerçekleştirdik dedi.

Başkan Gül, “Avrupa Birliği destekleri ile şehrimize 30 yıl hizmet verecek olan Katı Atık Tesisimizi hayata geçirdik. Çorum merkez ve ilçeleriyle birlikte vahşi depolamadan düzenli depolama sistemine geçti. Eski depolama alanlarının ıslah edilmesiyle birlikte haşere oluşumunun yanı sıra yeraltı suların kirlenmesi, çevreye kötü koku yayılması ve atıkların rüzgârla etrafa yayılıp çevreyi kirletmesinin 25-30 yıl önüne geçildi. Şimdi ise Avrupa Birliği ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile şehrimizin açısından önemli bir proje için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Yeni Atıksu Arıtma Tesisi için girişimlerimiz devam ediyor. Bu projemizi de Avrupa Birliği Hibe projeleri kapsamında yapmak istiyoruz. İnşallah olumlu sonuçlar alacağız. Destekleri için Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar Francois Begeot’a ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerine teşekkür ediyorum” dedi.

Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Bölümü Başkanı Müsteşar Francois Begeot ise Çorum’a Katı Atık Tesisi yapımında bulunduk. Güzel sonuçlar aldık. Şimdi ise Atık Su Arıtma Tesisi Projesi hazırlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Bu projeye bizde destek vermek istiyoruz. Belediye Başkanı Zeki Gül ve ekibi Çorum için gayret gösteriyor. Çalışmalarında kolaylıklar diliyorum diye konuştu.

Belediye Başkanı Zeki Gül’e toplantıda, Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Su ve Kanalizasyon Müdürü Zübeyir Tuncel ve Katı Atık Tesisi Sorumlusu Engin Türkoğlu eşlik etti.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat