Başkan Karadağ, İskilipli Muhtarlar Sorunlarını Dinledi

ÇORUM 31 Ağustos 2018 11:41
Videoyu Aç Başkan Karadağ, İskilipli Muhtarlar Sorunlarını Dinledi
A
a


AK Parti Çorum İl Binasında gerçekleştirilen toplantıda muhtarlar mahallelerinde ki sorunlar ve istekleri İl Başkanı Mehmet Karadağ’a ilettiler.

İskilipli muhtarlar, tanışma faslından sonra sırasıyla söz alarak eğitimden sağlığa her konuda taleplerini ve sorunlarını dile getirdi.

Muhtarların mahallelerine ilişkin talep ve sorunları tek tek dinleyen İl Başkanı Karadağ, sorunların giderilmesine ilişkin muhtarlarla karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Vatandaşların sorunlarının hemen çözülmesi konusunda gösterdiği hassasiyeti herkes tarafından bilinen Karadağ, muhtarlar tarafından kendisine iletilen sorunların ilgili kurum müdürlerini arayarak, en kısa zamanda çözüme kavuşturulması istedi. 

İlçenin doğalgaz ile ilgili sıkıntıların çözülmesi konusunda Çorumgaz Genel Müdürü Kasım Kahraman’ı aranılarak bilgi verildi. İlçenin Devlet Hastanesinin doktor ve genel cerrah talepleri alınarak Milletvekillerine iletildi.

Uludere ve Kireçdere mevkiinde ki sulama probleminin giderilmesi için meydan çayından su çekilmesi isteği ilgili kamu müdürü aranılarak çözülmesi istendi.

İskilip Meslek Yüksekokulunun en kısa zamanda tamamlanması isteği ile ilgili Çorum Hitit Üniversitesi Rektörü Reha Metin Alkan ile görüşüldü.

Muhtarların İskilip ilçesi Sakarya Mahallesinde bulunan İlkokulun, ortaokul çevrilmesi konusunda ki istekleri İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ile paylaşıldı.

Atıf Hoca türbesinin bakımsızlığından yakınan muhtarlar, türbeye bakım yapılmasını ve Ulaştepe Mahallesine Kadın Kültür Merkezi yapılması talebinde bulundular.

Kargın Köyü’nde bulunan göletin dolduğunu belirten muhtarlar, sulama kanalı ihalesinin yapılması ve gölete giden yolun onarılmasını istediler.

Muhtarlar tarafından kendilerine iletilen sorunların ve taleplerin hepsini dinlediklerini hatırlatan Karadağ, kısa vadede çözülebilecekleri çözdüklerini, uzun vadede çözülmesi gerekenlerin de planlamasının yapıldığını söyledi.

İl Başkanı Karadağ’ın kendilerine gösterdiği ilgiden son derece mutlu olan muhtarlar, sorunlarının hemen çözülmesi konusunda gösterilen duyarlılıktan oldukça memnun kaldılar.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat