Başkan Karadağ Çorum'un Yatırımlarını aktardı

ÇORUM 17 Ağustos 2018 07:53
Videoyu Aç Başkan Karadağ Çorum'un Yatırımlarını aktardı
A
a

Ak Parti Çorum İL Başkanı Mehmet Karadağ,başkanlığındaki Çorum heyeti Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’u ziyaret etti...


Her üç ziyarette AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ,AK Parti eski İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, Çorum Milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Zeki Gül,Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sağlık Müdürü Dr. Ömer Sobacı, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Başhekimi Dr. İhsan Malatyalı hazır bulundu.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, yeni Sağlık Bakanı, Gençlik Spor Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’na hem hayırlı olsun ziyaretinde bulunduklarını hem de Çorum’da her üç bakanlığa ait yatırımlarla ilgili izah ve talepte bulunduklarını söyledi.

Mehmet Karadağ, Çorum heyetinin Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile yaptığı görüşmede, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yerine yapılacak yeni diş hastanesi, Yavruturna Sağlık Merkezi’nin yerine yapılacak yeni sağlık merkezi, Diş Hekimliği Fakültesi ile Diş Hastanesi arasında yapılması öngörülen afiliasyon (işbirliği) protokolü, Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanı başındaki KYK Yurdu’nun hastaneye devri ve kanser teşhis tedavi merkezi, fizik tedavi rehabilitasyon merkezi ve psikiyatri servisinin kurulması hususları görüşüldü.

Çorum heyetinin Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile yaptığı görüşmede ise Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesi yanındaki KYK yurdunun hastaneye devri, Çorum Belediyesi’nin yaptığı yeni şehir stadı ve spor salonuna mali katkı, mevcut şehir stadı ve müştemilatının durumu istişare edildi.

Çorum heyeti geçmişten gelen mevcut taleplerin durumu hakkında ilgili bakanlara detaylı bilgi verirken, yatırımların bir an önce aktif hale getirilmesini istediler. Sağlık Bakanı,Gençlik Spor Bakanı ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı talepleri tek tek not aldı.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat