Başkan Yaralı Köpeğe Makam aracını tahsis etti

Yaşam 24 Kasım 2018 09:06
Videoyu Aç Başkan Yaralı Köpeğe Makam aracını tahsis etti
Başkan Yaralı Köpeğe Makam aracını tahsis etti
A
a

Video Haber İzle: Çorum'da, bir sürücünün çarpıp kaçtığı sokak köpeğini güvenlik kameralarından fark eden Belediye Başkanı Zeki Gül, köpeği makam arabası ile hayvan barınağına göndererek tedavi olmasını sağladı...


Başkan Gül, ayrıca köpeğe çarptıktan sonra olay yerinden ayrılan sürücüyü güvenlik kameralarından buldurarak işlem yaptırdı.
Olay, Gazi Caddesi’nde meydana geldi. Caddede karşıdan karşıya geçmeye çalışan sokak köpeğine bir araç çarptı. Bu sırada güvenlik kamerasından olayı gören Başkan Gül, hemen aşağı inerek yaralı köpeğin yanına gitti. Şoförü ve korumasına talimat veren Başkan Gül, yaralı köpeğin makam aracıyla Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürülerek tedavi ettirilmesini söyledi. Makam aracıyla hayvan barınağına götürülen sokak köpeği iç kanama olasılığı nedeniyle serum verilerek gerekli tedavilerinin yapılmasının ardından gözetim altına alındı. Olayın ardından köpeğe çarpıp kaçan sürücünün peşine düşen Başkan Gül, güvenlik kameralarından plakası tespit edilen aracın sürücüsüne işlem yaptırdı.

Olayla ilgili açıklama yapan Başkan Gül, makam katında otururken adeta ağlamayı andıran köpek sesiyle irkildiğini belirterek, “Camdan baktığımda bir şey göremedim. Sonra koşarak dışarı çıktığımda vatandaşlar hayvanın etrafını kapatmışlardı. Hemen Veteriner İşleri Müdürlüğünün aranması talimatını verdim. Müdürlüğün aracının gecikme ihtimali göz önüne alarak sokak köpeğini makam aracına koyarak hayvan barınağına gönderdik. Arkadaşlarımız da gerekli tedavi ve müdahaleyi yaptılar” dedi.

Hayvanların Allah’ın bir emaneti olduğunu dile getiren Başkan Gül, “Onlara yapılan kötü muamele doğru değil. Onlara karşı da merhametli olmayız. O aracı da kameralarımızdan tespit ettirdim. Köpeğe çarpabilir ancak tekrar durmadan hayvanın üzerinden geçmiş. Emniyet Müdürümüze de teşekkür ediyorum. İlgili cezai müeyyide neyse de onu uyguladılar. Sokak köpeğimizin durumu şuanda iyi” ifadelerini kullandı.
Başkan Yaralı Köpeğe Makam aracını tahsis etti
Kaynak : Çorum
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat