trafik

Belediye Ata Caddesi’nde Alt Yapı Çalışmasına Başladı

ÇORUM 5 Temmuz 2018 09:26
Videoyu Aç Belediye Ata Caddesi’nde Alt Yapı Çalışmasına Başladı
A
a

Çorum Belediyesi şehrin alt yapısını güçlendirmek için içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve drenaj hattı çalışmalarına devam ediyor...


Çorum Belediyesi şehrin alt yapısını güçlendirmek için içmesuyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve drenaj hattı çalışmalarına devam ediyor.Çorum Belediye Başkanı Zeki Gül, Ata Caddesi’nde başlatılan içmesuyu vekanalizasyon hattı yenileme çalışmasını yerinde inceledi. Başkan Gül, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Zübeyir Tuncel’den yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Gülabibey Mahallesi Muhtarı Hikmet Durgun inceleme gezisinde Başkan Gül’e eşlik etti.

Belediye Başkanı Zeki Gül, Ata Caddemizde hummalı bir çalışma başlattık. Caddemizde içmesuyu ve kanalizasyon hattını hem yeniliyor hem de ileriye dönük olarak boruların çapını büyütüyoruz. 1400 metre kanalizasyon çalışması, 1100 metre ise içmesuyu hattı çalışması yapacağız dedi.

Başkan Gül, “Ata Caddemiz ile ilgili vatandaşlarımız bizden caddemizi yenilememizi istediler. Biz yolun üzerini bu şekilde asfaltlasaydık daha sonra tekrar kazmamız gerekirdi. Bu şekilde yapacağımız bir çalışma belediyemizi, devletimizi, milletimizi zarara uğratmak demek. Alt yapı çalışmalarında bu tür bir yöntemi tercih etmiyoruz.  Biz ilk önce alt yapımızı tamamlayalım sonra asfaltımızı yapalım diyoruz. Öyle de yapıyoruz. Burada yapacağımız çalışma esnasında vatandaşlarımıza bazen sıkıntılar olabilir. Şimdiden ben vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Ama sağlıklı bir alt yapı için bunlar gerekli çalışmalar. Ben müteahhit arkadaşlarımdan burayı en kısa sürede yapmalarını istiyorum. Biz bu çalışmalarımızı uzun süreli hizmet ve uzun süreli yolda konfor için yapıyoruz. Çalışmamız tamamlandığında Ata Caddesi esnaflarımız, vatandaşlarımız çok daha güzel bir yola kavuşmuş olacak. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi. 

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat