Belediye Başkanı Aşgın "Mesai Belediye kapısında başlar"

ÇORUM 9 Nisan 2019 11:45
Videoyu Aç Belediye Başkanı Aşgın "Mesai Belediye kapısında başlar"
A
a

Sondakika haber : Çorum Belediye başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın'dan güzel hareketler arka arkaya gelmeye başladı. Başkan Aşgın, mesaiye özel aracıyla geldi...


Hakimiyet Gazetesi MURAT ÇETİN'in haberi;


Çorum  Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, mesaiye özel aracıyla geldi. Makam aracı ve makam şoförü olmaksızın, özel aracını kendisi kullanarak Belediye’ye gelen yeni Başkan Halil İbrahim Aşgın, “Neden makam aracı kullanmıyorsunuz?” sorusunu, “Mesai evin önünde değil, belediyenin kapısında başlar” sözleriyle cevapladı.

BAŞKAN’DAN MAKAM ARACI TALİMATI
Göreve başladığı ilk gün makam araçlarının kullanımı ile ilgili bir talimat veren Başkan Aşgın’ın, hiçbir daire müdürünün evine geliş gidişlerde makam aracı kullanmamasını istediği öğrenildi. Makam araçlarının sadece resmi işler için kullanılması gerektiği yönünde net kararı bulunan yeni Başkan’ın bu uygulamanın sıkı takipçisi olduğu ifade ediliyor. Belediye makamının nefis tatmin yeri, gönül eğlendirip kibir yapmak yeri olmadığına işaret eden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, “Gerektiğinde makam aracını da elbette kullanacağız.

Bu şehrin hizmetini en iyi şekilde yapmak için, tüm imkanları seferber edeceğiz. Bizim derdimiz nefsimizi körlemek değil, bu şehre tevazu ile hizmet etmektir. Makamla ilgili nefsi duyguları ayaklarımızın altına aldığımızı, hemşehrilerimizin hizmetini başımız üstünde tutacağımızı söyledik. Bu yaşa kadar hangi değerler bizim için öncelikliyse, bundan sonra da aynısı olacak.” diye konuştu. 

 
Kaynak : Çorum hakimiyet
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat