trafik

Belediye Kanal Bacalarını Gün Yüzüne Çıkartıyor

ÇORUM 27 Haziran 2018 16:27
Videoyu Aç Belediye Kanal Bacalarını Gün Yüzüne Çıkartıyor
A
a

Çorum Belediyesi Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler yer altında kalan kanal bacalarını gün yüzüne çıkartıyor.

Bu yıl içerisinde toplam 200 bacanın yeryüzüne çıkarıldığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, hedeflerinin 1500 bacayı yeryüzüne çıkarmak olduğunu belirtti. Alper Zahir, ilk olarak özel detektörlerle tespit yapıyoruz. Bunu yapmamızın sebebi asfalta zarar vermeden bu işlemi tamamlamak. Daha sonra dairesel kesim aracı ile asfaltı kesiyoruz. Belediyeye ait kanal robotumuzu yükseltme yapılan bacalardan içeri salıyoruz. Bu sayede kayıp bacaları da buluyoruz. Kanalizasyon baca kapaklarının tespiti ve yükseltilmesi sayesinde, yoğun ve sağanak yağışlarda meydana gelen arızaya kısa zamanda müdahale edeceğiz” dedi.

Zahir, “önceden de bu uygulama yapılıyordu. Ancak bölgelerde baca betonun donması uzun sürüyordu. Bu yüzden o bölge bir kaç gün trafiğe kapalı kalabiliyordu. Şimdi ise 4 dakikada donabilen katkılı harçlar kullanıyoruz. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden 1 saat içerisinde o bölgede yolu trafiğe açıyoruz. Ayrıca kanalizasyon baca kapaklarının bulunup yükseltilen bölgelerde özel kombine kanal temizleme aracıyla periyodik kanal temizliklerini de yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yolda konfor artıyor

Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, “kanalizasyon bacalarının asfaltla farklı seviyede olması trafik konforunu etkiliyordu ayrıca asfalt altında kalan bacaların bakımları güçlükle yapılıyordu. Bu problemi gidermek için belediyemize kazandırılan aracımızla şehrin önemli ölçüde bu sıkıntısı gidermiş olduk” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat