trafik

Belediyespor Basın Bürosu Yanlış Yapıyor

ÇORUM 30 Haziran 2018 09:58
Videoyu Aç Belediyespor Basın Bürosu Yanlış Yapıyor
A
a

Başkan Özcan'ın dikkatine Çorum sporlu Taraftarın büyük heyecanla beklediği transfer konusundaki haberleri kamuoyunda spor severlere duyuran Çorum'un İnternet Haberciliğinde yayın yapan Gazetelerin yeterince bilgilendirilmediği ve sadece iki gazete bir internet sitesi olarak haber servisi yapıldığı bizleri üzmektedir.Çorum basını iki gazete, bir siteden ibaret değildir...

 Çorum Belediyesi bünyesindeki kulübe iddialı bir şekilde 5 milyon TL bütçeyle talip olan Fatih Özcan, sayıları 3’ü geçmeyen Çorum’un tanıdığı ismin dışında kendi işyerinde ve çevresinden oluşturduğu bir yönetim ile işbaşına geldi.

Geldiği günden itibaren de büyük beklentilerin aksine çok basit işlerle meşgul olunduğunu görüyoruz.

Taraftarın büyük heyecanla beklediği transfer konusunda da memnun etmeyen gelişmeler yaşanıyor.

Teknik direktör konusunda Çorum’da çok basit bir gerekçe ile terk edip giden adamı takımın başına getiren Özcan ve yönetimi daha ilk icraatında taraftarlar arasında homurdanmalara sebep oldu.

Ardından iç transferde gönderilenler de tutulanlara bakıldığında da durumun pek iç açıcı olmadığı görülüyor.
Özcan ve ekibi, kulüp yapısında da bazı taşları yerinden oynatmaya başladılar.

Özcan ve ekibinin kendi çalışma ekibiyle yola devam etmek istemeleri son derece doğal.

Ancak, bazı uygulamalarda niyetin farklı olduğunu görülüyor ki, bu durum Çorum Belediyespor’u ortak payda olarak gören herkesin yakından ilgilendiriyor ve rahatsız ediyor.
Örneğin, yıllardır hem yazılı, hem görsel, hem de internet haberciliği yapan basın kuruluşları ile oturmuş bir sistem vardı.
Üstelik sosyal medyada da bu anlamda sıkıntısız bir şekilde kulüple ilgili paylaşımlar yapılıyordu.
Özcan ve ekibi kulübün medya birimini bir olan personel sayısını 2’ye çıkararak güçlendirdi. Ancak, görülen o ki bu güçlenme sadece sayısal bazda oldu. Ama ne hikmetse 2’inciyle daha geriye gitti.

İki tecrübeli ismin yer aldığı Belediyespor Medya sorumluluğunda haberlerin basın kuruluşlarına iletilmesi konusunda bir takım sıkıntıların üzülerek buradan ifade etmek istiyoruz.

Örnek mi; Kulübün başkanı açıklama yapıyor, bakıyoruz sadece iki yazılı gazete ve bir internet sitesinde haberi çıkıyor.
Kulüp teknik direktörü imza attırıyor yine aynı…
Peşinden transferde imzalar attırılıyor, durumda değişiklik yok. Bir, iki, üç, dört aynı durum devam ediyor.

Belli ki kulüp başkanının, yönetiminin ve sorumluluk verdikleri görevlilerin bu durum umurunda değil.

Oysaki gazete haberlerinin küçük puntolarla yazılmasından bile rahatsızlık duyan insanlar görev alıyor kulüpte.

Haklarında çıkan en küçük bir cümleyi bile en ince ayrıntısına kadar araştıran, soruşturan bazı yönetici arkadaşlarında ne hikmetse dikkatini çekmiyor bu durum…

Bilinmesini isteriz ki, Çorum’da 3 gazete, 3 televizyon, 2 internet televizyonu ve sayıları 20’yi bulan internet haber sitesi bulunuyor.

Yani, Çorum basını iki gazete, bir siteden ibaret değil.
Bu yayın organlarının her birinin sayıları 10 binleri bulan takipçisi, izleyicisi var.

Sizler küçük düşünüp iki gazete, bir sitede haberlerin yer almasını yeterli görebilirsiniz. Ama biz basın yayın organları olarak Çorum Belediyespor’u ve kulüpte yaşanan gelişmeleri önemli görüyor ve izleyicilerimize, takipçilerimize aktarmak istiyoruz.

Bunu engellemeye de kimsenin hakkının olmadığını düşünüyoruz.

Biz, Çorum Belediyespor’u “ÇORUMSPOR” olarak gören bir mantığa sahibiz ve kulüpte yaşananları izleyici ve takipçilerimizle heyecanlı bir şekilde paylaşmak istiyoruz.
Bir başka boyutta da izleyici ve takipçilerimizin haber alma özgürlüğü vardır, bunu da küçük düşüncelerle engelleme çalışmaya da kimsenin hakkı yoktur.

Kulüp Başkanı Fatih Özcan ve ekibinin biran önce bu duruma el atmasını bekliyoruz. Bizim tek derdimiz Çorum ve Çorumspor’dur. Bunun da böyle bilinmesini istiyoruz.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat