Biz dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız!

ÇORUM 1 Temmuz 2019 12:36
Videoyu Aç Biz dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız!
A
a

Çorum Belediye Başkanı DR.Halil İbrahim Aşgın, son günlerde gündemi meşgul eden söylentilere-dedikodulara cevap verdi. Başkan Dr. Aşgın,Sayıştay raporlarıyla ilgili isim vermeden CHP Belediye Meclis üyelerinin yaptığı açıklamalara atıfta bulundu. Biz dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız!..

Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, 29 Mayıs-4 Temmuz 1980 yılında yaşanan Çorum olayları başta olmak üzere 2 Temmuz Sivas ve 5 Temmuz Başbağlar katliamlarını lanetledi.Çorum olaylarında 57 masum insanın hayatını kaybettiğini ifade eden Başkan Aşgın, “Buna sebep olanları Allah’a havale ediyorum. Şehrimizdeki sevgi ve kardeşlik ortamını artık kimse bozamayacak ve bozdurmaya da fırsat vermeyeceğiz” dedi.

2 Temmuz Sivas ve 5 Temmuz Başbağlar katliamlarını da unutmadıklarını dile getiren Aşgın, “Bizler yaşadığımız yer Çorum başta olmak üzere tüm dünyada sevginin ve barışın hakim olmasını istiyoruz. Bu yüzden bu yıl 36.’sını kutlayacağımız Uluslararası Hitit Fuar ve Festivali’nde Kadeş Barış Antlaşması’nın imzalandığı Hititlerin Başkenti Çorum’dan tüm dünyaya barış mesajları göndereceğiz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Aşgın,basın Toplantısı sonrası Gazetecilerin gündem içi ve dışı sorularına cevap verdi.

Çorum’un güçlü bir şekilde 2023 vizyonuna yürüyeceğini belirten Ağgın, dedikoduyla harcayacak vaktinin olmadığını, iddiaları ortaya koyanları da samimiyseler gereğini yapmaya çağırdı.

  • Sayıştay raporlarıyla ilgili isim vermeden CHP Belediye Meclis üyelerinin yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Başkan Aşgın, “Dedikoduyla harcayacak vaktimiz yok, dikiz aynasına bakarak mesafe alamayız. Bizim çok çalışmamız lazım biz ileriye bakıyoruz” dedi.
  • “Eğer bu şehri seviyorlarsa ve sevmekte de samimilerse önümüzü açsınlar. Zaten devletin resmi kurumları ortada, gerekeni mutlaka onlar yapacaktır” ifadelerini dile getiren Aşgın, bu şehrin fitne, dedikodu, onu şunu dedi, bu bunu dediyle harcayarak bir dakikasının bile olmadığını söyledi.
  • Çorum’un güçlü bir şekilde 2023, 2053 ve 2071 vizyonuna yürüyeceğini anlatan Aşgın, “Önümüze takoz olanlar varsa basar geçeriz. Onlar kenarı çekilip kendi pisliklerinde dedikodularına devam etsinler. Onlar hiç olmadık şeylerin peşinde koşsunlar, dursunlar biz bu şehre hizmet noktasında yarış atı gibi koşmaya devam edeceğiz. Biz onlara değil, Çorum’un vizyonuna, marka şehrine ve geleceğine bakıyoruz” 
  • Söz konusu kişilerin sayısının da 3-5 civarında olduğunu ve onların da gözünün sürekli dikiz aynasında olduğunu ileri süren Başkan Aşgın, “Eğer şu raporda, bu raporda samimiysen gereğini yap. Samimiyetini göster, bizi meşgul etme. Bizim şehrimizin gündemini basit dedikodu, aldığımız duyumlarla falan meşgul etmeye ve barış ve sevgi iklimini zedelemeye kimsenin hakkı yoktur. Ben Halil İbrahim Aşgın olarak da buna asla müsaade etmeyeceğim. Sadece şunu diyeceğim; kenara çekil kardeşim. Çekilmezsen üzerine basar geçeriz. Çünkü bizim yapacak çok işimiz var. Sizinle uğraşacak vaktimiz yok” dedi.
  • “Eğer bu sözleri şahsi ve siyasi ikbaliniz için değil de bu şehrin faydasına olduğu iddiasındaysanız gelin oturup konuşalım” çağrısında bulunan Başkan Aşgın, “Siyasi rant peşinde, şovmenlik peşinde, desinlerin peşindeyseniz bu şehrimize ihanettir. Bu şehrin kültür, sanat, edebiyat, ekonomi sporda alacağız en yükseğe kaldıracağız. Bu konuda elimiz açıktır. Bize yumrukla gelirsen yumrukla karşılık görürsün” ifadelerini kullandı.


 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat