trafik

BOĞAZKALE’DE KÖYLERE OTOBÜS DURAĞI

ÇORUM 6 Mart 2018 00:49
Videoyu Aç BOĞAZKALE’DE KÖYLERE OTOBÜS DURAĞI
A
a

Boğazkale Kaymakamlığı tarafından İlçedeki 14 köyün tamamına -Barış'ın Şehri Hattuşa- temalı Türk Mavisi renginde "Otobüs Durakları" yerleştirildi...

Özellikle karlı, yağmurlu ve sıcak günlerde zorluk çeken taşımalı servis öğrencilerinin toplandığı noktalara kurulum yapılan duraklar köydeki öğrencilerin ve vatandaşların hizmetine sunuldu.

Ayrıca 14 köyün tamamına muhtarların yoğun talepleri üzere kış mevsiminde iş makinelerinin giremediği sokak aralarını kardan temizleyecek; yaz mevsiminde ise arazi yollarını ve tarlaları tesviye edecek ve hayvancılıkta çeşitli işler için kullanabilecekleri "Tesviye Küreği" alarak bütün köylerin Muhtarlıklarına teslim edildi.

Kaymakam Turan SOĞUKOLUK yaptığı açıklamada; “Amacımız köylerimizi şehir standartlarına çıkarabilmektir. Bu kapsamda Valiliğimizin “Köylerimiz Şehir Oluyor” projesine katkı sağlamak ve vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştırarak daha yaşanabilir köyler imar etmektir. Köylerimizdeki vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyor emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat