trafik

BOZDAĞ "BU MİLLET KUKLAYI SEVMEZ"

ÇORUM 27 Ağustos 2017 11:43
Videoyu Aç BOZDAĞ "BU MİLLET KUKLAYI SEVMEZ"
A
a

AK Parti Çorum Merkez İlçe Teşkilatının 6. Olağan Genel Kurul toplantısına katılan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti’nin Türkiye’nin siyasal birliğinin simgesi olduğunu söyledi...


Türkiye’nin siyasetinden AK Parti’yi ve kadrolarını silmek için çok uğraşlar verildiğini dile getiren Bozdağ, “Çok gayretler gösterildi. Bazı ülkeler, bazı istihbarat örgütleri, terör örgütleri, siyasal yapılar, güç odakları, vesayet yapıları hep beraber uğraştılar. Ama hamdolsun hiçbirisinin hesabı tutmadı. Hiçbiri hedefine varamadı. Evdeki hesapları pazara uymadı. Çünkü AK Parti ve bu hareket gücünü gazetelerin manşetlerinden, televizyonların haberlerinden veya başka ülkelerden, istihbarat örgütlerinden, terör örgütlerinden değil, 80 milyon aziz Türk milletinden alıyor. Bizim yaslandığımız güç Türk milletidir. Türk milletine yaslanıyor, onlarla beraber hedeflerimize koşuyor ve hedeflerimizi bir bir gerçekleştiriyoruz” değerlendirmesinde bulundu.
Şimdi 2019 seçimlerinin hesabının yapılmaya başlandığını hatırlatan Bekir Bozdağ, “Biz bir yandan bu ülkenin demokrasisine, milli iradesine, birliğine, bütünlüğüne yönelik en büyük saldırıyı defettik. Hemen arkasından da Allah’ın izniyle milletimizin, devletimizin bekası, istikrarı kıyamete kadar var, bir ve hür olması için en büyük reformlardan birinin altına imza attık. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi reformunu meclisten geçirdik” dedi. 

2019 yılı için adaylık tartışması yapıldığına işaret eden Bozdağ, “Birileri aday olacağım, aday olmayacağım diyor. Şimdi ben size soruyorum; bir partinin genel başkanı Cumhurbaşkanlığı için aday olmazsa bunun Türkçesi ben iktidar olmak istemiyorum demek değil midir? Çünkü yeni sistemde iktidar parlamentodan çıkmayacak sandıktan çıkacak, iktidar yetkisini cumhurbaşkanı kullanacak. Adamın anayasadan haberi yok. Ben aday olmayacak ya da bir başkasını bulacağız diyor. O zaman CHP seçmenleri ve aziz Türk milleti sen iktidar olmayacaksan, iktidara talip değilsen sana niye oy versin? İnsanlar iktidara talip olanlara oy verirler. Kendisi göreve talip değil, başka birileri talip olacak, bu ben kukla olarak onu yöneteceğim hesabı yapıyor. Almanyası, Avrupası ve başka ülkeleri de biz de böyle kukla isteriz dedikleri gibi herkes bir kukla arıyor. Bakın, emin olun bu millet kuklayı sevmez, kuklacıları sevmez. Kuklacı ve kuklacıları alkışlayanları, ona destek olanlarıysa sevmez. Allah’ın izniyle bu hesap tutmayacaktır. 2019 seçimlerine kadar sayın cumhurbaşkanı, ailesi ve AK kadrolara dönük içeriden ve dışarıdan kirli operasyonları şahit olacağız. Bütün bunların tamamı bir mühendislik hareketi içerisinde yapılacak işlerdir” ifadelerini kullandı.

BEKİR BOZDAĞ, AK PARTİNİN TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİ VE BERABERLİĞİNİN ADETA ÇİMENTOSU OLDUĞUNA İŞARET ETTİ. (BÜLENT ÖZKALELİ - MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Konuşmasında Türkiye’nin 54 yıldır Avrupa Birliği kapısında bekletildiğine de dikkat çeken Bozdağ, “54 yıldır AB kapısında bekletilen ikinci bir ülke var mı? Kopenhag kriterleri, AB kriterlerini yerine getirdiği halde oyun devam ederken sürekli kural değiştiren, iki yüzlülük yapan başka birileri var mı?. Türkiye Avrupa’yı hiç aldatmadı. Bugüne kadar hangi sözü verdiyse o sözü tuttu ama bunlar hep Türkiye’yi aldattılar. Mülteci konusunda aldattılar, mülteci yardımları konusunda aldattılar,vize serbestliği konusunda aldattılar, fasılların açılması konusunda aldattılar. Görüntüleri başka, söyledikleri başka, icraatları başka ama biz buna rağmen Türkiye olarak istikrarımızı değiştirmedik. Burada samimi olması gereken AB ve ülkeleridir. Türkiye’ye karşı iyi yüzlü siyaseti herkesin bırakması lazım, açık ve net olması lazım. Bizim bir kaygımız yok. Bugüne kadar Türkiye sahip olduğu güç ve kudrete AB üyesi olarak değil üye olmadan sahip oldu. Bundan sonra da Türkiye olarak kendi yolumuzu kendimiz belirleyeceğiz ve istikrarlı şekilde güçlü ve kudretli bir ülke olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

AK PARTİ ÇORUM MERKEZ İLÇE TEŞKİLATININ 6. OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI ATATÜRK SPOR SALONUNDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. (BÜLENT ÖZKALELİ - MUHAMMED MUTTALİP YALÇIN/ÇORUM-İHA)

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat