Turan1

Bunlar Ne Anlama Geliyor?

ÇORUM 1 Aralık 2018 22:36
Videoyu Aç Bunlar Ne Anlama Geliyor?
A
a

AK Parti'de 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkan adaylığı süreciyle ilgili çekişmeler sürüyor.

Ankara AK Parti Genel Merkezinde Çorum Belediye Başkan Adayının belirlenmesi sürecinde yaşanan çekişmeler ve dosya savaşları kulislerde sürekli konuşuldu.

İlk olarak kulislere genel merkezin belediye başkan adayı olarak İl Başkanı Mehmet Karadağ'ı uygun gördüğü bilgisi düştü.

Daha sonra İl Başkan Yardımcılığından istifa ederek Çorum Belediye Başkan aday adayı olan Eyüp Arslan'ın Belediye Başkan adayı gösterileceği için akşam saatlerinde Ankara'ya çağrıldığı konuşulmaya başlandı.

Saatler gece yarısına yaklaştığında bir bomba haber daha düştü kulislere ve Halil İbrahim Aşgın isminde Çorum Belediye Başkanlığı için son kararın verildiği öğrenildi.

Bu kadar değişimin neden kaynaklandığı merak konusu olurken, saatler ilerledikçe ve gün ağarmaya başladıkça her şey gün yüzüne çıktı.

Çorum Belediye Başkan adayının kendi adamı olması uğruna Ankara'da nasıl bir dosya savaşlarının olduğu O gün sabah doğan güneşle birlikte konuşulmaya başlandı.

Ankara'da başlayan bu dosya savaşların Çorum'a kadar uzanıp, uzanmayacağı merak ediliyordu.

Hamlelerin ayak sesleri yavaş yavaş gün yüzüne çıkmaya başladı...

İlk olarak; AK Parti Çorum İl Başkan Yardımcısı il sekreteri Cemalettin Polattaş, Ar-ge Başkanı Suat Aydoğan Belediye Meclis üyeliği için, İl Yönetim Kurulu Üyesi Ünal Nalçacı, İl Genel Meclis üyeliği için, Merkez İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Cevdet Yalçınkaya Belediye Meclis Üyeliği için istifa haberleri sosyal medyada paylaşılmaya başlandı.

Ayrıca, İl Yönetim Kurulu üyesi, Aziz Mustafa Kılıçarslan ve Gürkan Baykara'nın da istifa edeceği yönünde Kulis iddiaları var...

Ankara'da başlayan restleşmenin burada il yönetimini zayıf düşürmek adına yapıldığı bu adımların ise Ak Partiye zarar verdiği konuşulan kulis bilgileri arasında...

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat