aşgın

CHP ile HDP ilk kriz Artvin'de çıktı

ÇORUM 6 Mart 2019 11:00
Videoyu Aç CHP ile HDP ilk kriz Artvin'de çıktı
A
a

CHP ile HDP’nin ittifakı, 24 Şubat’ta yapılan ‘Aday Tanıtım Toplantısı’ndaki ‘anons krizi’ yüzünden küçük bir kriz yaşadı.


HDP DESTEK VERİYORDU

HDP, Hopa’da aday göstermemiş ve CHP’nin Hopa Belediye Başkan adayı olan Taner Ekmekçi’yi destekleme kararı almıştı. Toplantıda CHP’liler, HDP Artvin İl Başkanı başta olmak üzere beraberindekilerin ismini anons etmedi. Hatta HDP’nin adı bile anılmadı. HDP’liler, krizin akabinde yaptıkları basın duyurusunda, CHP’ye tepki gösterdi.

HDP’Yİ YOK SAYAN PLATFORM
HDP Artvin İl Örgütü tarafından yapılan açıklamada, “HDP il Başkanımız, Kemalpaşa ilçe Başkanı Hopa ilçe yöneticileri, Milletvekili adaylarımızla birlikte katıldığımız halde protokol anonsu sırasında salonda bulunan bütün kurum temsilcileri anons edildiği halde, partimiz HDP’nin adı ve yöneticileri anons edilmemiştir. Bunun üzerine salonu HDP’liler olarak terk ettik. Partimizin adını dahi anons etmeyerek HDP’yi yok sayan, demokratik ve adil davranmayan bir platformda yer almayı reddediyoruz.” denildi.

ÖZÜR DİLEYİP ÇÖZDÜLER
CHP Hopa İlçe Başkanlığı, sorunun çözüldüğünü şu sözlerle duyurdu: “Sorunlar, Hopa Halkı’nın belediyesini kurma isteği kararlılığıyla, dostlar arası diyalog ve karşılıklı iyi niyetle giderilmiştir.”

Kaynak : www.haberyirmi.net
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat