trafik

CHP Kurultayında 49 imza skandalı

ÇORUM 3 Şubat 2018 15:57
Videoyu Aç CHP Kurultayında 49 imza skandalı
A
a

CHP'de Muharrem İnce kendi adaylığı için imza veren delegelerin bir kısmının mükerrer imza attığı, iki delegenin ise İnce için verdiği imzayı geri çektiği ortaya çıktı. Divan ısrar ederse adaylığı geçersiz sayılabilir.

Kemal Kılıçdaroğlu; 49 İmza Muharrem İnceye yazılsın dedi. Başkanlık divanına konuyu bildirdi.Ancak bundan sonra olaylar farklı gelişiyor.
48 delege mükerrer imza olduğunu ve İki kişide imzasını çekti.Muharrem İnce ve Kemal Kılıçdaroğlu seçimde yarıştılar  23:15'te oylar sayıldı

Resmi  sonuçlar
Kemal Kılıçdaroğlu : 790
Muharrem İnce       : 447

Kemal Kılıçdaroğlu yeniden CHP'nin Genel başkanı oldu.

 

Görevliler tarafından 76 kabin ve 25 sandık yerleştirildi. Daha sonra bin 226 kurultay delegesi bulunan CHP'de oy verme işlemine geçildi.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Muharrem İnce'nin yarıştığı seçimlerde, adaylar tüzük gereği genel başkan seçilebilmek için mevcut delegenin yarıdan bir fazlasının oyunu almaya çalışıyor.

Adında CESARET yazan Kurultay sonucu: Kılıçdaroğlu için imza veren 1081 CHP delegelerinden ancak 790’ı Kılıçdaroğlu’na oy verdi. Muharrem İnce 165 delegenin imzasıyla aday gösterildi 447 oy aldı. HADİ BİRİ BUNU ANLATSIN.

Kaynak : Takvim Gazetesi
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat