trafik

CHP'NİN TOKİ'YE İTİRAZI VAR!

ÇORUM 6 Şubat 2018 18:33
Videoyu Aç CHP'NİN TOKİ'YE İTİRAZI VAR!
A
a

Çorum'da Mimarsinan mahallesi içinde bulunan askeri kışlanın yerine 276 dönüm arazinin TOKİ tarafından yapılmak istenen TOKİ projesine itiraz dilekçesini, Çorum Belediyesi İmar İşleri Müdürü Yaşar EKER’e teslim ettiler...Çorum CHP İl başkanı Ali rıza Suludere'nin yazılı açıklaması...

Yeşil alan konusunda AKP İl Başkanı Mehmet KARADAĞ, MHP İl Başkanı Mehmet Akif ARAS’la telefonla görüşerek askeri kışlanın yerinin yeşil alan olarak kalması konusunda görüşmeler yaptık. Görüşmeler sonucunda AKP ve MHP il başkanları da çorumun yarına olan bu konuda hem fikir olduklarını beyan ettiler. Çorumda yeşil alanların yetersiz olması, ilgili bölgede kamusal binaların çokluğu şehrin giriş noktası olması sebebiyle şehrin imajını bozacağı göz önüne alınarak askeri bölgenin yeşil alan olarak kalması çorum halkının ve geleceğimiz dediğimiz çocuklarımızın daha yeşil bir çorumda yaşamaları için süreci yakinen takip edeceğimizi belirtmek isterim.

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askeri alanların yeşil alan olarak kalması konusunda kesin bir talimatı var.

Sayın Cumhurbaşkanın talimatının aksine TOKİ’nin yapmak istediği toplu konut projesi çorum halkının ihtiyaçlarını karşılamadığı gibi yeşil alan yetersizliğini daha çok artıracaktır.

Kamu yararı olan bölgelerde kar marjı güdülemez. Öncelik insanların yaşam hakkı olmalıdır.

Çorum belediye meclisi Çarşamba günü görüşmelerinde bu konuyu gündeme alarak tekrar değerlendirecekler, Çorum belediye başkanı Sayın Zeki Gül’de askeri kışlanın yeşil alan olarak kalması konusunda çaba göstereceğini umuyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak askeri kışlanın yeşil alan olarak kalması için, sürecin yakın takipçisi olacağız ve üstümüze düşen ne varsa yapacağımızı belirtmek isterim


 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat