aşgın

CHP Yerel Seçimler konusunda Genelge gönderdi

ÇORUM 1 Ekim 2018 20:52
Videoyu Aç CHP Yerel Seçimler konusunda Genelge gönderdi
A
a

Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimler konusunda genelge gönderdi. Buna genelgeye göre, milletvekilleri, belediye başkanları adaylık için istifa etmeleri zorunlu olmayacak.


 

Cumhuriyet Halk Partisi yerel seçimler hakkında gönderdiği genelgede, yerel yönetimler seçimine etkin ve verimli şekilde hazırlanmak için, büyükşehir belediye başkanlıkları, il-ilçe ve belde belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için aday belirleme hazırlıklarının, Yüksek Seçim Kurulu’nun yayınlayacağı seçim takvimi beklenilmeden başlatılacağı bildirildi.

Cumhuriyet Halk Partisinden yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyenler, başvurularını 01.10.2018 tarihinden başlayarak 19 Ekim 2018 tarihleri arasında yapacaklar.

Aday adayı olmak isteyen il, ilçe ve belde başkanları ile yönetim kurulu üyeleri 1 Ekim 2018 ile 12 Ekim 2018 saat 17.00 arasında görevlerinden istifa etmeleri gerekecek. Milletvekilleri, belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclisi üyeleri ve muhtarların adaylık için istifa etmeleri ise zorunlu değildir.

İstifa dilekçelerini belde başkanı ve ilçe başkanlığına, ilçe başkanı ve yöneticileri il başkanlığına, il başkanı ve yöneticileri ise genel merkeze bildirmek zorundadı.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat