aşgın

Çorum'a yapılacak Diş hastanesinin yeri değişti

ÇORUM 8 Mart 2019 12:40
Videoyu Aç Çorum'a  yapılacak Diş hastanesinin yeri değişti
A
a

Sağlık Bakanlığı’nın daha büyük bir arazi istemesi üzerine Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin Hitit Üniversitesi Güney Kampüsü içinde Diş Hekimliği Fakültesi’ne de entegre olacak şekilde yapılmasına karar verildi....

ÇORUM DİŞ HASTANESİNİN YERİ DEĞİŞTİ
Bahabey Caddesi üzerindeki mevcut Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yıkılarak yerine modern bir diş hastanesi inşa edilmesine yönelik geçtiğimiz yıl karar alan Sağlık Bakanlığı’nın, bu kararını değiştirerek hastaneyi, Hitit Üniversitesi’nin Ankara yolu üzerinde bulunan güney yerleşkesinde yapacağı öğrenildi. Belediye Meclisi’nin yapılan Mart ayı toplantısında İl Sağlık Müdürlüğü’ne gayrimenkul tahsisine ilişkin İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden gelen yazı okundu. Söz konusu yazıda, “Çorum merkez Gülabibey Mahallesi 892 ada, 431 nolu parseldeki Belediye’ye ait 2.356 metrekarelik kısmın Hitit Üniversitesi güney yerleşkesinde yapılacak olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi için İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis veya devir edilmesi talep edilmektedir” denildi. Konuyla ilgili söz alan CHP Belediye Meclisi Üyesi Av. Kenan Kellerbağı, “Mevcut hastanen yerinde kalıp, Hitit Üniversitesi güney kampüsüne yeni bir hastane yapılacaksa sorun yok. Ancak Bahabey’deki hastane tamamen oraya taşınacaksa bu konunun iyi bir şekilde irdelenmesi gerekir” dedi. Belediye Başkanı Zeki Gül ise Sağlık Bakanı ile yaptıkları görüşmede Bahabey’deki hastaneden çok daha büyük bir hastanenin yapılması yönünde teklif geldiğini belirterek, “Belediye olarak bu teklife yok diyemezdik. Bakanlık yer tahsisinin yapılması konusunda acele ediyor” dedi.

“CHP'Lİ MECLİS ÜYELERİ KARŞI ÇIKTI

CHP Belediye Meclisi Üyesi Necdet Biçer ise Bahabey’deki Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin akıbetinin ne olacağını sordu.
Eski Devlet Hastanesi’nde olduğu gibi Bahçelievler’in bir sağlık merkezini daha kaybedeceğini ifade eden Biçer, konunun netleştirilmesi gerektiğini söyledi. Söz konusu arazi tahsisi CHP’li üyelerin “hayır” oyuna karşın AK Partili üyelerin oylarıyla kabul edildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat