Çorum'a 1 Milyon Dolarlık Enerji Yatırımı

ÇORUM 31 Ağustos 2018 12:05
Videoyu Aç Çorum'a 1 Milyon Dolarlık Enerji Yatırımı
A
a

Çorum’da bulunan S.S. Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi ile S.S. Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi TKDK’dan hibe desteği almaya hak kazandı...

Proje hakkında ortak bir basın açıklaması yapan Çorum Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Seyfettin Zengin ve Altınoluk Yenilenebilir Enerji Üretim Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Aktaş, “Çorum merkez Seydim köyü ve Hacıpaşa köyünde kurulması planlanan 500 kW’lik ve 600 kW’lik güneş enerji santralleri için proje onayı ve bağlantı anlaşması yapılmıştır, Türkiye’de ilk defa mesken abonelerinin birleşerek böyle bir kooperatif kurması ve yatırım aşamasına gelmesi hasebiyle Çorum’da örnek Türkiye’de önder kooperatifler olmuştur.

İŞTE SANTRALİN YATIRIM DEĞERİ

Ayrıca TKDK’dan hibe desteği almaya hak kazanarak yatırım aşamasına gelmişlerdir. Böylece enerji yatırımlarının tabana yayılmasını sağlamanın yanı sıra ülkemizin zor bir süreçten geçtiği bu dönemde ekonomimize biraz olsun katkı sağlamak amaçlanmıştır ve enerjide dışa bağımlılığımızı da bu ve bu gibi yatırımlar ile giderek azaltmayı da kooperatifler olarak kendimize hedef edinmiş bulunmaktayız. Son 1 yılda ülkemizde 6 milyar doların üzerinde enerji yatırımı hayata geçirilmiştir şu anda Çorum’da kurulması planlanan santraller Çorum için 1 milyon dolarlık bir yatırımdır. Yatırımlarımız bu santraller ile sınırlı kalmayacak olup, ‘Hep bir adım ileriye’ anlayışıyla yenilenebilir enerji yatırımlarını ülkemize tanıtmak ve yaymak amacıyla da başka çalışmalara imza atmayı hedeflemekteyiz.

ESKİ VEKİLLERE TEŞEKKÜR ETTİLER

Bu süreçte başta konunun fikir sahibi ve bizlere her anlamda ciddi destek olan, Sayın Lütfiye İlksen Ceritoğlu’na, yapılan kanuni düzenlemelerde ciddi gayretler göstererek sektörün lehine katkılar sağlayan Sayın Salim Uslu’ya, Çorum’u Yenilenebilir enerji kooperatifçiliğinde Türkiye’de marka haline getiren Kooperatifçilik Genel Müdürü Sayın Arif Sami Seymenoğlu ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü Uzmanı Sayın Gözde Ayanoğlu’na, projelerimize şehrimiz adına sahiplenen TKDK İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer ve TKDK Personeline, Kooperatif üyelerimize ve kooperatifimizin bu güne kadar gelmesinde emeği olan herkese sonsuz teşekkürü bir borç biliriz” dediler.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat