Çorum Algı Özel Eğitim Merkezinden “Bahar Şenliği”

ÇORUM 2 Mayıs 2019 11:24
Videoyu Aç Çorum Algı Özel Eğitim Merkezinden “Bahar Şenliği”
A
a

Çorum Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından özel öğrenciler için “1.inci Bahar Şenliği” programı düzenlendi...


Zekeriya Kuyumcu’nun ve Kenan Cam’ın kuruculuğunu üstlendiği Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 1 yıldır eğitim kalitesinden ödün vermeden 20 kişilik eğitimci ve yardımcı personeliyle alanındaki en iyi eğitim kurumları arasında yer almayı başardı.

Hünkar Hacı Bektaşi Veli Parkı’nda hizmet veren Hünkar Cafe’nin nezih ortamında yapılan programa özel öğrenciler ve veliler katıldı.

1 Mayıs günü gerçekleştirilen bahar şenliğinde özel öğrenciler ve aileleriyle birlikte Çorum’un yetiştirdiği nadir müzisyenlerden Okan Kılıç’ın söylediği şarkı ve türlü eşliğinde çifteli oynayıp, halay çekerek gönüllerince eğlendiler.

Ayrıca Özel Algı Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin özel öğrencileri söyledikleri şarkı ve türkülerle etkinliğe katılanları mest etti.

Animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, halat çekme, yumurta yarışı ve çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarda birbirleriyle yarıştı. Palyaçolarla eğlenen çocuklar, öğretmenler tarafından yüzleri boyanarak güzel bir gün geçirdiler.

Eğitim merkezine devam eden öğrencilerin anne ve babalarına yeteneklerini sergiledikleri etkinlik rengarenk görüntülere sahne oldu. Velilerin büyük beğenisini toplayan etkinlikte çocukların yaptıkları elişi ve resimlerde sergilendi.

Bu tür etkinliklerin devam edeceğini belirten Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Zekeriya Kuyumcu, bahar şenliğine destek veren TEGEV ‘e kendilerini yalnız bırakmayan öğrenci velilerine teşekkür etti.
Özel öğrenciler doyasıya eğlenmesi için tüm olanakları seferber eden algı ailesine, öğrenci ve veliler tarafından çok büyük bir teveccüh gösterildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Kurucu Müdür Zekeriya Kuyumcu, öğrencilerin güzel bir gün geçirmesi için ellerinden gelen tüm imkanları sunduklarını ve oyun balonu dahil öğrenciler için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.
Özel eğitimi daha verimli, daha kaliteli hale getirmek için kurum olarak her türlü imkânları sunduklarının altını çizen Kuyumcu, “Öğrenciye sıkmadan, toplumdan uzaklaştırmadan, topluma kazandırmak için sosyal aktivitelerin öneminin farkındayız” dedi.

Eğitimci bir aileden geldiğini ifade eden Kuyumcu, “Çorum’un parlayan yıldızı Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’ni kurduk. Kurumumuz şu anda Çorum’un en ferah, en kaliteli, en güvenli, donanımlı bina ve sınıflara sahiptir. Bunun yanında en materyalli eğitim araç, gereçlerle donatarak, tecrübeleriyle gençliğin dinamizmine sahip kadroyu bir araya getirdik” diye konuştu.

Özel eğitim öğrencilerinin ve velilerin Kale Mahallesi Zafer 10.Sokak No: 2’de adresinde ki algı bina ve ailesini görmeden karar verilmemelerini isteyen Kuyumcu, etkinliğe katılan öğrenci ve velilerine geldiklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmasını tamamladı.

Çorum halkına bir telefon kadar yakın olduklarını belirten Kuyumcu, 0 (364) 214 00 15 numaralı kurum telefonunu arayarak her türlü bilgiyi alabileceklerini kaydetti.

Geleneksel Bahar Şenliği’nin ilkini düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyleyen Kurum Müdürü Kenan Cam, eğitimcilerin uzun süreli çalışması ve hazırlığıyla gerçekleştirilen bu etkinliğin önümüzdeki yıllarda da sürmesinin tüm ailelerin dileği olduğunu, kurumun sosyal faaliyetlerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Eğitim gören öğrencilere çeşitli hediyelerin verildiği program sonunda misafirlere ikramda bulunuldu.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat