Çorum'da '3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası' Etkinlikleri Başladı

Sağlık 4 Eylül 2018 09:15
Videoyu Aç Çorum'da '3-9 Eylül Halk Sağlığı Haftası' Etkinlikleri Başladı
A
a

Çorum’da İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Halk Sağlığı etkinlikleri Hürriyet meydanında stant açıldı. Tütün ve tütün ürünleri kullanımının zararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı...


Çorum 15 Temmuz Hürriyet parkında Stantlarda vatandaşlara ücretsiz tansiyon, diyabet ve nefes ölçümleri yapılırken, tütün ve tütün ürünleri kullanımının zararları hakkında bilgilendirmeler yapıldı. İl Sağlık Müdürü Ömer Sobacı, her yıl 3-9 Eylül tarihlerinin “Halk Sağlığı Haftası” olarak kutlandığını hatırlatarak, amaçlarının halk sağlığının ve koruyucu sağlık hizmetlerinin önemini vurgulamak ve yürütülen çalışmaları görünür kılmak olduğunu söyledi.

Çorum İl Sağlık Müdürlüğünün birinci basamakta çalışan bin 91 personeliyle sağlık hizmeti verdiğini dile getiren İl Sağlık Müdürü Sobacı, “”Çorum’da birinci basamak sağlık hizmeti veren iki tane Kanser erken Teşhis Tarama ve Eğitim Merkezi, iki tane Sağlıklı Hayat Merkezi, 5 ilçe hastanesi, bir adet Yabancı Uyruklular Polikliniği, 47 sağlık evimiz aktif olarak çalışmaktadır. Aile Sağlığı, Toplum Sağlığı, Sağlıklı Hayat Merkezleri ve KETEM’lerde çalışan sağlık personelinin yanı sıra çok farklı unvan ve meslek sınıfından profesyonel ekip ruhu içerisinde hizmet vermektedir. 75 aile sağlığı merkezinde 184 aile hekimliği birimi ile aile hekimi ve aile sağlığı elemanlarımız daha bebeklik ve çocukluk çağında aşılama faaliyetleri ile başlayan koruyucu sağlık hizmetlerini bir ömür boyu sürdürmektedir” dedi.

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat