Çorum'da "İntiharı Önleme Eylem Planı"

ÇORUM 7 Aralık 2018 08:59
Videoyu Aç Çorum'da "İntiharı Önleme Eylem Planı"
A
a

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Ulusal Ruh Sağlığı Eylem Planında intiharı önleme konusunda farkındalık yaratılması ve intiharın azaltılmasına yönelik çalışma yapmak amacıyla kurulan İl İntiharı Önleme Kurulu, ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Çorum Vali Yardımcısı Recep Yüksel başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya, Sağlık İl Müdürü Ömer Sobacı'nın yanı sıra ilgili kurumların temsilcileri katıldı.  Yüksel, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, intiharın önlenebilir bir halk sağlığı sorunu olduğunu, bu nedenle intihara karşı çalışma yapmak üzere İntiharı Önleme İl Kurulunun oluşturulduğunu söyledi.

İntiharın biyolojik, genetik, psikolojik, sosyolojik ve çevresel etmenlerin karmaşık etkileşiminden kaynaklanan çok boyutlu bir rahatsızlık olarak anlaşıldığını ifade eden Yüksel, "İntiharı önleme çalışmaları sadece sıkıntıdaki kişileri değil, o kişinin sevdiklerini, içinde bulunduğu çevreyi ve bir bütün olarak toplumu etkileyebilir. İntiharı önlemek birçok kişinin çabasını gerektirmektedir. Bu konuda yapılacak çalışmaların etkin şekilde yürütülebilmesi ve toplumsal farkındalığın arttırılması amacıyla eylem planı oluşturulmasına karar .
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat