Çorum'da Boş Camilere sözleşmeli İmam takviyesi

ÇORUM 5 Haziran 2018 13:43
Videoyu Aç Çorum'da Boş Camilere sözleşmeli İmam takviyesi
A
a

Çorum’da Ramazan ayı öncesi imamı olmayan camilere atamalar yapıldı. Çorum Müftülüğü, Ramazan ayında sözleşmeli imam takviyesi yaptı.

Çorum Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü aracılığıyla yazılı bir açıklama yapan İl Müftülüğü, Çorum’da Ramazan Ayı öncesi imamı olmayan camilere atamalar yapıldığını açıkladı. Mübarek Ramazan Ayının hemen öncesinde Ramazan Ayı hazırlıklarını tamamlayan İl Müftülüğü’nün vatandaşların dini vecibelerini yerine getirirken sıkıntı yaşamamaları için il ve ilçe merkezlerine bağlı köylerdeki kadrosu münhal olan camilere, 107 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve 43 Geçici İmam-Hatip görevlendirmeleriyle toplamda 150 Din Görevlisi ataması yaptığı dile getirildi.
Çorum İl Müftüsü Dr. Ahmet Akın; “Mübarek Ramazan ayının girmesiyle birlikte yoğun bir mesai yaşayan din görevlilerimiz, vatandaşlarımızın dini vecibelerinin yerine getirmelerinde yardımcı olmaya devam ediyorlar. Ramazan Ayında büyük sorunlarımızdan bir tanesi de kadrosu olmayan camilerimizde imam-hatip bulunmamasıydı. Bizlerde İl Müftülüğü olarak Devletimizin yardımıyla imam-hatibi olmayan camilerimize 4/B Sözleşmeli İmam-Hatip ve Geçici İmam-Hatip Görevlendirilmeleri olmak üzere Çorum İl ve İlçe genelimizde toplam 150 camimize din görevlisi atamaları yaparak bu konuda büyük bir rahatlamayı gerçekleştirmiş olduk” dedi.
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat