trafik

Çorum'da Cami Çocukları spor Oyunları Başlıyor

ÇORUM 21 Haziran 2018 12:19
Videoyu Aç Çorum'da Cami Çocukları spor Oyunları Başlıyor
A
a

Çorum Belediyesi ile İl Müftülüğü arasında 3. Cami Çocukları Spor Oyunları protokolü imzalandı. Yaz Kuran Kursu öğrencileri arasında futbol, masa tenisi, satranç ve dart branşlarında yarışmalar yapılacak...


Bu yıl da yaz Kuran Kursu öğrencileri arasında futbol, masa tenisi, satranç ve dart branşlarında yarışmalar yapılacak. 10 Temmuz’da kura çekiminin yapılacağı ‘3. Cami Çocukları Spor Oyunları’ 16 Temmuz’da başlayacak. Müsabakalar sonunda dereceye girecek öğrencilere çeşitli hediyeler verilecek. Düzenlenen törende konuşan Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan; ”Camii çocukları spor oyunlarının amacı çocuklarımızın camiye gelme alışkanlıklarının kazandırılması, caminin sevdirilmesi, Kuran-ı Kerim ve temel dini bilgilerin kazandırılmasının yanı sıra yavrularımızın severek kurslara katılmasını sağlamaktır” dedi.

Çorum Müftüsü Ahmet Akın ise; ”Çorum Belediyesi, Türkiye’de örnek projelere imza atıyor. Belediyemiz, Kuran kursları, camilerin onarım ve bakımları gibi çok sayıda projede her zaman Müftülüğün yanında yer alıyor. Ruhen ve bedenen sağlıklı nesillerin yetişmesi hepimizin arzusudur. Amacımız çocuklarımızın milli ve manevi değerlerle donatılmasıdır” dedi.

 

 

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat