trafik

Çorum’da İlk Bahar Büyüleyecek

ÇORUM 21 Mart 2018 16:33
Videoyu Aç Çorum’da İlk Bahar Büyüleyecek
A
a

Çorum'da Mart ayında, bahar havası yaşanıyor. Hava sıcaklıkları 18 dereceye kadar yükselirken, badem ağaçları çiçek açmaya başladı. Doğa, rengarenk çiçeklerle adeta gelin gibi süslendi...


Çorum’a bahar geldi.Çorum’da havaların ısınması ve doğanın yavaş yavaş canlanmaya başlaması ile birlikte parklardaki, yeşil alanlardaki ağaçların çiçek açması, seyre doyum olmaz görüntüler ortaya çıkardı.Çorum Belediyesi daha yeşil bir Çorum için çalışmalarını sürdürürken dikilen ağaçlar çiçek açmaya başladı. Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Çorum’un çeşitli semtlerinde bulunan parklara dikilen ağaçların çiçek açmasıyla parklar yeni bir görüntüye büründü. Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, vatandaşların yaz ayları boyunca parkları keyifle kullanabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bahar aylarında hızlandırdığımız çalışmalarla yaz hazırlığı yapıyoruz. Çorum Belediyesi olarak çalışmalarımızı yaz kış demeden sürdürüyoruz. Amacımız yaz kış yeşil bir Çorum” dedi.

Daha önceden parklara dikilen süs ağaçlarının çiçek açması ile birlikte parkların yaz havasına büründüğünü dile getiren Zahir; “ilimizde yer alan tüm park, bahçe, ağaçlık alan, refüjlerde bulunan ağaçların yaz bakımlarına da başladık. Bir taraftan da eksik tespit etme çalışmalarımız sürüyor. Parklarımıza ve yeşil alanlarımıza süs eriği, süs kirazı, süs armudundan oluşan binlerce ağaç dikimi yaptık. Şimdi bunlar çiçek açtı. Şehrimizde renk cümbüşü oluşturdu” dedi.

Binlerce çiçek toprakla buluşacak.Belediye Başkan Yardımcısı Alper Zahir, Çorum Belediyesi olarak 2018 yılında yaz mevsiminde dikilmek üzere 600 bin adet çiçek alımımızı gerçekleştirdik. Kısa sürede dikimini gerçekleştireceğiz. 21 bin adette karaçam sediri toprakla buluşturacağız. Kış aylarında ise 500 bin kışlık çiçek ve 600 bin lale soğanı dikimi yapacağız dedi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat