Çorum'da Okul heyecanı bugün başladı

ÇORUM 17 Eylül 2018 16:02
Videoyu Aç Çorum'da Okul heyecanı bugün başladı
A
a

2018-2019 eğitim-öğretim yılı açılışı Merkez Ertuğrul Gazi İlkokulunda düzenlenen törenle yapıldı. Yeni başlayan öğrencilerin heyecanlı olduğu gözlendi.


Açılış törenine Vali Necmeddin Kılıç, Çorum Milletvekili Oğuzhan Kaya, Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkan Vekili Turhan Candan, İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, İl Jandarma Komutanı Per. Alb. Abdurrahman Başbuğ, Ak Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, daire amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

 

Vali Necmeddin Kılıç konuşmasında; “Her türlü iyilik eğitimle olur, her türlü kötülüğün başlangıcı eğitimsizliktir. Bu ilkeden hareketle eğitim ve öğretime başlayacağımız bu yıl çocuklarımızı evinden aldığımız andan evine bırakacağımız ana kadar tüm vaktini dolu dolu geçirerek, evlatlarımızı geleceğe en güzel şekilde hazırlayarak, yarınlarımızı emanet edeceğimiz yavrularımızı en yüksek bilgiyle, eğitimle donatma gayreti içinde olacağız. İnşallah bu yıl geçen senekinden daha şanslıyız. Bu sene bazı okullarımızda tekli eğitime geçtik, planlamalarımızda bir aksaklık olmazsa gelecek yıl il merkezinde tüm okullarımızda tekli eğitim yapamayacağımız hiçbir okulumuz kalmayacak. Daha iyiye daha iyiye daha iyiye gideceğiz. Her gün daha iyisini vereceğimiz bir süreç içerisinde evlatlarımızın devletine, milletine, ailelerine ve kendilerine daha hayırlı olmalarının yolunu arayacağız. Allah birliğimizi bozmasın, gönüllerimiz bir olsun, omuz omuza verelim, el ele tutuşalım, en güzel günler bizim olacaktır. Yeni eğitim öğretim yılına başlayan çocuklara çeşitli hediyelerle sevindirildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat