Çorum’da paten tutkunu gençler, Aşgın'dan pist istiyor

ÇORUM 10 Temmuz 2019 05:30
Videoyu Aç Çorum’da paten tutkunu gençler, Aşgın'dan pist istiyor
A
a

Video haber İzle E.Şimşek Çorum: Eren Düzgün,Yirmi Yıldır paten kullandığını ve paten yapmayı çok sevdiğini söyledi.Atatürk Anıtı’nı pist olarak kullanan patenciler, kendilerini geliştirmek ve daha güvenli ortamda paten kaymak için Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’dan pist istiyor.


Haber servisimizle diyaloga geçen Canan Türkoğlu ve Eren Düzgün,şu anda kullandıkları alanın uygun standartlarda olmaması nedeniyle zaman zaman kazalar yaşandığını belirten patenciler, Belediye Başkanımız sayın Dr. Halil İbrahim  Aşgın'la, görüşüp İtfayenin orada bulunan Park içinde pist talebinde bulunmak istediklerini söylediler.

10 yaşında bir çocuk annesi Canan Türkoğlu, oğlunun pateni çok sevdeğini ancak bu beton zeminde  kolunu kırdığını ağır bir ameliyat geçirdiğini bundan sonrada  paten yapacağını dile getirdi.Eren Düzgün, 50 kişilik bir paten grubu olduklarını ve her akşan Atatürk Anıtı’nda kaydıklarını belirten 23 yaşındaki Eren Düzgün, bir pist yeri olmadıklarından dolayı burada kaydıklarını söyledi. Patenci ve kaykaycı grubu olarak her gün çoğaldıklarını ve kaydıkları alanın çok yetersiz olduğunu aktaran Düzgün; “Çorum’da kayabileceğimiz bir alan yok.


Biz burada kayan patenci ve kaykaycılar olarak bir aile gibi olduk. Buraya 50 yaşındaki abimiz de geliyor, öğretmenlerimiz de geliyor. 3 yaşındaki çocuklar da geliyor. Her geçen gün büyüyoruz. Çorum’da başka kayacak yerimiz olmadığı için burada toplanıyoruz. Hem alan darlığından hem de yetersizliğinden istediğimiz gibi hareket edemiyoruz ve haliyle yaralanmalar da çok oluyor. Önceki gün bir arkadaşımız burada patenle kayarken çok kötü düştü ve hastaneye kaldırıldı. Biz patenciler olarak Belediye Başkanımızdan bir pist istiyoruz. Eğer Belediye Başkanımız ile görüşebilirsek, talebimizi ileteceğiz.” şeklinde konuştu.

 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat