aşgın

Çorum Esnafı ‘Eğitim Birliğini' bekliyor

ÇORUM 16 Mart 2019 12:44
Videoyu Aç Çorum Esnafı ‘Eğitim Birliğini' bekliyor
A
a

Çorum’a havaalanı açılması konusunda yapılan son girişimlerin ardından olumsuz sonuç vermesinden sonra gündemde şimdide acemi eğitim birliği var. Son günlerde, Çorum’a eğitim birliğinin getirilmesine yönelik çalışmaları hemşehrimiz Milli Savunma Bakan yardımcısı Muhsin Dere yakından ilgileniyor.E.Şimşek / Haber yorum

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yozgat mitinginde kente yeni bir askeri birlik kurulacağına dair açıklamalarının Çorum’a yansımaları büyük oldu.Yapılan en son bildiriye göre, ziyaret sırasında Çorum heyeti, Bakan Akar’dan Çorum’a Askeri Eğitim Birliği kazandırılması talebinde bulunmuşlardı.

MS Bakan  Hulisi Akar,da Çorum’un bu talebini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a aktarmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu talebi olumlu karşılayarak Çorum’a Askeri Eğitim Birliği kazandırılmasın yönünde hem fikir olduğunu iletti. Çorum’un artık savunma sanayi ile tanışması gerekir çorum bunu fazlasıyla hak ediyor. Edinilen bilgilere göre Eğitim birliğinin Çorum Şeker fabrikası civarına bir ihtimal de Bakan yardımcısı Muhsin Dere'nin Sungurlu'lu olması nedeniyle Sungurlu'da olabilceği ihtimalininde olduğu düşünüldüğü öğrenildi.


2-5 bin arasında asker kapasiteli acemi eğitim  birliğinin  Çorum’da da heyecana yol açtı. Esnaf kardeşlerimizin hergün  ne zaman gelecek sorularına maruz kalıyoruz.Esnaf kardeşlerimiz birliğinin kentin ekonomisine çok şeyler kazandıracağını  ve şehirimizdeki ticaretten turizme her sektördeki iş hacmini artıracağını biliyoruz dediler.

Eğitim birliği çarşı iznine çıkan askerin esnafın işlerini artıracağı gibi, yapılacak yemin törenlerinde de asker ailelerinin şehrimize akın edeceğini ve otellerden tutunda tüm sektörlerde canlanma yaşanacağına dikkat çekmek istiyorum.

çoruma acemi birliği geliyor ile ilgili görsel sonucu
 
Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat