Çorum İl Umumi Hıfzıssıhhanın Sıcak uyarısı

ÇORUM 5 Temmuz 2019 06:01
Videoyu Aç Çorum İl Umumi Hıfzıssıhhanın Sıcak uyarısı
A
a

İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı Başkanlığında toplandı. İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı Başkanlığında toplandı...


Hıfzıssıhha'dan, 'Sıcak' uyarısı
Çorum İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ömer Sobacı Başkanlığında toplandı. Valilik Binası Toplantı Salonu‘nda gerçekleştirilen toplantıda aşırı sıcak ve alınması gereken önlemler hakkında görüşüldü.

Sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve bazı bölgelerimizde sıcaklıklarla birlikte nem oranının da artması sonucu canlı sağlığının olumsuz etkilendiğinin belirtildiği açıklamada, küçük çocuklar, hastalar ve yaşlıların sıcaklara hassasiyeti bulunduğu kaydedildi.

Açıklamada, halkın "Aşırı Sıcaklarda Alınması Gereken Önlemler" ile "Aşın Sıcakların Sağlık Üzerine Etkileri" konusunda bilgilendirilmesi gerektiği ifade edildi.

Aşırı sıcakların yaşanacağı günlerde ve saatlerde, ilk etapta kronik hastalığı olanlar, açık alanda çalışanlar, özürlüler ile hamilelerin, sıcaklık değerlerinin hayatın genelini olumsuz etkilemesi durumunda ise diğer kamu görevlileri için de çalışma şartlarının yeniden düzenlenmesi amacıyla Valilik Makamı tarafından konunun değerlendirilmesi, gerekli görülmesi halinde kanuni şartlar çerçevesinde Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Kararları ile söz konusu çalışanların izinli sayılmalarına karar verilmesi gerektiği dile getirildi.

Kaynak : www.hitittv.com
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
anket ANKET

YENİLENEN SİTEMİZİ NASIL BULUYORSUNUZ?

e-gazete E-GAZETE
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
  • http://www.hitittv.com Çorum'un Ulusal ve Yerel
  • İnteraktif haber sitesi
  • Sondakika Çorum Haberleri
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat